Trending:


Komentář psí záchranářky: Rumunští psi, stejní a přesto tak odlišní

Svět rumunských psů je temný - plný utrpení, bídy a lidské lhostejnosti. Drtivá většina štěňat, která se tam narodí (75 %), brzy z různých příčin umírá. Samotný počátek života tak velmi často přináší trauma. Naneštěstí, i zbytek života průměrného rumunského psa bývá dosti neradostný. V čem jsou rumuňáci, jak se jim slangově říká, odlišní od těch českých, nám popíše psí záchranářka Michaela Seifertová, která rumunským psům pomáhá již osm let.


4 položky, které byste měli mít na kuchyňském pultu podle profesionálních organizátorů

Udržování kuchyňského pultu organizovaného a funkčního může změnit vaši každodenní kulinářskou zkušenost. Efektivní uspořádání tohoto prostoru nejenže zlepšuje estetiku, ale také usnadňuje přípravu jídel a udržování pořádku. O post 4 položky, které byste měli mít na kuchyňském pultu podle profesionálních organizátorů apareceu primeiro em DecorStyle.


Fata Morgána: Písek za soumraku v poušti vypráví tisíc módních příběhů

Vydejte se s námi na výpravu do daleké Dubaje. Slunce se sklání za obzor a rozehrává sofistikovanou hru stínů, střihů, kontur a textur, ve které je jednoznačným vítězem móda.


Zelená stěna: Efektivní způsob, jak ochladit váš domov

V posledních letech se stále více lidí zaměřuje na způsoby, jak zvýšit energetickou účinnost svých domovů a snížit negativní dopad na životní prostředí. Jedním z inovativních řešení je vytvoření zelené stěny, která nejen zlepší estetiku vašeho domova, ale také pomůže udržovat příjemné teploty uvnitř budovy. Výběr vhodné stěny Prvním krokem k úspěšnému vytvoření zelené stěny je výběr […] The post Zelená stěna: Efektivní způsob, jak ochladit váš...


Sklízíte cukety a hledáte rychlé recepty, které stihnete za půl hodiny? Tady jsou

Cuketové recepty jsou vděčné. Křehká zelenina je natolik variabilní, že ji můžeme použít a kombinovat téměř s každou surovinou na jídlo jemné, pikantní i sladké. Abychom netrávili mnoho času v kuchyni při pěkném počasí, hledáme rychlé recepty - rodinu potřebujeme nasytit pestře, ale zároveň jednoduše a co nejrychleji.


Sedm nejnebezpečnějších potravin světa. Špatná příprava vás může zabít, některé máte doma

Správné zacházení se surovinami při přípravě pokrmů je pro bezpečnost strávníka klíčové, někdy totiž může jít i o život. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled potravin, které vyžadují přesný postup zpracování, jinak se stávají mimořádně nebezpečnými. Některé z nich možná máte ve své kuchyni...


Na jaká úskalí můžete narazit při koupi bytu a jak si s nimi poradit

Na jaká úskalí můžete narazit při koupi bytu a jak si s nimi poradit. Koupě bytu je významným milníkem v životě člověka, ale je to také složité a zásadní rozhodnutí. Vyžaduje pečlivé zvážení a důkladné prozkoumání, aby investice odpovídala vašim potřebám a očekáváním. Když se vydáváte na tuto cestu, je třeba vzít v úvahu několik klíčových faktorů, abyste mohli učinit informované a správné rozhodnutí.


Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jsou ženy (i muži), pro které je líčení přirozenou součástí běžného života. Patří ke každodenní ranní rutině, kterou začínáme den. Díky make-upu se mnozí z nás cítí sebejistě, komfortně a dobře. Jsou ovšem místa, kde bychom si líčení měli raději odpustit, jelikož může pleti spíše uškodit. Mezi takové situace patří například i cestování letadlem. A my vám prozradíme, proč tomu tak je.


Co je to emocionální odpočinek a potřebujete ho?

Myšlence "odpočinku" se věnuje stále více pozornosti. Moderní životní tempo je stresující a může být obtížné najít si čas na zpomalení. Nebezpečí vyhoření však hrozí, pokud se příliš dlouho snažíte, bez rovnováhy a prostojů. Odpočinek se liší od spánku, přičemž emocionální odpočinek je jedním ze sedmi typů odpočinku, který potřebujeme, abychom mohli fungovat jako naše nejzdravější a nejlepší já. Zaujalo vás to? Klikněte na následující galerii a zjistěte, proč si musíte udělat čas na emocionální odpočinek.


Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Královna Alžběta II. patřila k nejfotografovanějším osobám světa a jako správná panovnice musela vždy zůstat nestranná a neprojevovat veřejně své názory. Možná však našla způsob, jak své postoje jemně naznačit prostřednictvím módy, konkrétně svých ikonických barevných kostýmků s broží.


Na majonézu nepotřebujete syrové žloutky — její příprava z vařených vajec je velice jednoduchá

Francouzská studená omáčka, která dokáže vylepšit grilování a dochutit mnohá jídla — tím vším je majonéza. Její obliba je v česku velmi vysoká, doma si ji ale dělá jen málokdo. Přitom příprava majonézy z vařených vajec není vůbec složitá.


Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Rok se přehoupl do své druhé poloviny a další z řady úplňků roku 2024 je tu. Tentokrát nastane 21. července a – stejně jako v předešlém měsíci – bude ovlivněn zemským znamením Kozoroha. Nakolik si sedne jeho složitá povaha a výrazný individualismus s numerologií úplňkového dne? Jaká témata vyvstanou, nač bude dobré se zaměřit, čemu se naopak vyhnout a co vzít přinejmenším na vědomí? Chcete-li znát odpovědi, pokračujte ve čtení.


Kapličky nebyly jen místem k modlitbě, významů měly víc, než byste možná řekli

Kapličky vídáme na venkově, ve městech i mimo obydlenou oblast, přičemž je občas bereme jako samozřejmost, u které se jen málokdy zastavíme. To je ovšem škoda, protože pozornost si určitě zaslouží.


Bakterie, které lidem pomáhají

Všude kolem nás je neviditelný svět mikroskopických zázraků, které každý den pomáhají při životně důležitých funkcích. Ačkoli bakterie mají obecně negativní pověst, ve skutečnosti jsou pro život na Zemi klíčové a jsou to skutečně malí hrdinové přírody! V této galerii jsme sestavili seznam těch nejdůležitějších bakterií, a přestože vám jejich názvy asi nic neřeknou, každá z nich má nějaký zajímavý a důležitý přínos pro blaho člověka. Zajímá vás víc? Klikněte a zjistěte, které bakterie pomáhají lidstvu!


Zhubněte snadno a rychle: Jednoduché kroky k vysněné váze zvládnete hravě i vy

Dosažení vysněné hmotnosti může často vypadat jako náročný úkol, můžeme vás však ujistit, že se správným přístupem se to povede. Je ale potřeba volit takové kroky, které kromě redukce hmotnosti budou trvalé. Jaké kroky to jsou?


Mnoho zdraví prospěšných účinků mořské soli

Všimli jste si někdy, že po koupání v moři nebo dokonce jen po návštěvě pláže se vaše pleť zdá být čistší a zdravější? Tajemství tohoto nádherného lesku spočívá ve slané vodě. Sůl je překvapivě jednou z nejzdravějších a nejbohatších složek na planetě. Mořská sůl je nabitá elektrolyty a protizánětlivými sloučeninami a lze ji využít k mnoha účelům, například k ošetření pleti a úlevě od bolesti. A to jsou jen některé z jejích zdravotních přínosů. Chcete se dozvědět více o mořské soli a o tom, jak vám může prospět? Pak se podívejte do této galerie.


Nejznámější skály světa

Lidé jsou odedávna fascinováni starověkými stojícími kameny, kamennými kruhy a megality. Archeologové a historici stále diskutují o jejich účelu a významu. Podle některých teorií je starověké civilizace stavěly jako místa rituálů a uctívání, podle jiných sloužily jako astronomická stanoviště. Mnohé z nich přitahovaly lidi k obdivu a dokonce k výstupu na ně. A jiné jsou natolik impozantní, že jsou naplněny kulturním, náboženským, nebo dokonce politickým významem. V této galerii se podívejte na některé slavné skály, kameny a další útvary, které se nacházejí po celém světě. Klikněte na a objevte další.


Vyprodáno během chvíle. Na keramiku z Jizerek se stojí dlouhé fronty

Keramička Marie Skuhravá sklízí se svojí tvorbou úspěch. Začínala tvořit pro radost na půdě staré chalupy, dnes lidé její výrobky skoupí během chvíle.


Velká věštba na srpen pro Blížence: Nezastavíte se a půjdete z extrému do extrému

Co čeká Blížence v osmém měsíci roku 2024? Na co by si měli dát pozor, čeho se vyvarovat a co by neměli promeškat? A jaký rituál jim pomůže přivolat lásku vysněného člověka? Přečtěte si předpověď na srpen, kterou pro Blížence z tarotových a mariášových karet vyčetla slavná kartářka Helen Stanku.


Cuketová pochoutka

Topinkové směsi jsou velmi oblíbené, zejména ty pikantní masové. Ovšem tuto cuketovou směs si zamilujete ještě více. Výborná jak na topinky, tak i pod maso nebo ji lze použít jako omáčku na těstoviny.


Jak správně založit skalku

Pokud právě spekulujete nad rozhodnutím, zda si pořídit na váš nevyužitý roh v zahradě skalku, jste na správném místě. Není to ani moc náročné, postačí vám k tomu malý kousek mírného svahu. Skalku pak můžete využít k více účelům. Pěstovat na ní nemusíte jen okrasné květiny, přijít vhod vám mohou i užitečné byliny nebo trvanlivá zelenina.


Bydlení pro seniory: Jak zajistit pohodlný a bezpečný domov

S narůstajícím počtem stárnoucí populace se otázka vhodného bydlení pro seniory stává stále důležitější. Zajištění pohodlného a bezpečného domova je klíčové pro kvalitu života starších lidí. Tento článek zkoumá, jak vytvořit ideální bydlení pro seniory, včetně úprav interiéru, bezpečnostních opatření a dostupných služeb.


Jak se vyrábí černý česnek?

Černý česnek je pochoutka, která vzniká procesem fermentace z běžného bílého česneku. Tento proces přeměňuje jeho ostrou chuť a štiplavé aroma na jemnou, nasládlou chuť s tóny sušeného ovoce, karamelu, balsamica a čokolády. Černý česnek je nejen delikatesou, ale také potravinou s mnoha zdravotními přínosy.


Fialová je barvou letošního léta. Oblékla ji Kate Middleton, Dáša Havlová i Eva Pavlová

Fialová barva je symbolem důstojnosti, hodnosti, ale také bohatství. Odjakživa patří k velmi oblíbeným, přičemž během letošního léta se stala výrazným trendem. Podívejte se, jak se známým osobnostem daří zakomponovat fialovou do svých outfitů.


Detekce COVID-19, rakoviny a dalších úžasných schopností psů

Psi jsou opravdu úžasná zvířata. Po tisíciletí je máme jako domácí mazlíčky z mnoha dobrých důvodů. Pravdou je, že psi jsou mnohem víc než jen naši nejlepší přátelé; jsou to opravdu výjimečná zvířata s neuvěřitelnými vlastnostmi, o kterých se mnohým z nás ani nezdá. Věděli jste například, že psi jsou dnes schopni detekovat COVID-19? Speciálně vycvičení psi zřejmě dokáží detekovat COVID-19 v lidském potu. Studie trénovala šest psů po dobu jednoho měsíce pomocí vzorků potu a poté testovala, zda psi dokážou rozlišit nemocné a zdravé pacienty. Výsledky bylo možné zjistit během jedné desetiny sekundy! Podle televize CTV je to první virové onemocnění, které psi dokázali odhalit. To by mohlo mít obrovský význam pro pandemii, protože psi-čichači by mohli pomoci rychle a efektivně vyšetřit virus nebo posoudit stav pacienta. A je toho víc, co psi mohou dělat - mnohem víc! Klikněte na následující galerii a zjistěte to.


Zmrzlina, semifreddo, sorbet: Víte, jaké jsou rozdíly mezi pochoutkami z mrazáku?

Kopečková, točená, semifreddo, sorbet, granita – každá mražená dobrota má své jméno. Provedeme vás zmrzlinovými termíny, vysvětlíme, co se skrývá za slovy, a vše doprovodíme recepty, abyste si ledové pochoutky mohli udělat i doma. A také si řekneme, jak je kvalita sladkých mražených výrobků definována českými zákony.


Klobouk jako nezbytný módní doplněk: Oblíbili si ho Basiková, Plodková i Forejt

Klobouk je nestárnoucí módní doplněk, který nadšenci módy buď milují, nebo nenávidí. Ať už ho využijete jako ochranu před sluncem či jím doplníte váš na první pohled nudný outfit, rozhodně neuděláte chybu. Podívejte se, jak se daří klobouky zakomponovat známým osobnostem do svých outfitů.


Co na ovocné knedlíky, čím je polít a posypat? Vedle klasiky cukru, másla a tvarohu zkuste třeba ořechy nebo strouhanku

K dokonalým knedlíkům se dopracujete nejen správným těstem a náplní, ale i výběrem posypky. Posypky dokážou z ovocných knedlíků připravit pokaždé jiný zážitek. Existuje jich nespočet: od klasického tvarohu a mletého máku až po originální kombinace se strouhaným perníkem, ořechy nebo vanilkovým krémem.


Letní nezbytnost jménem smažené bramborové hranolky: Znáte jejich příběh?

Hranolky. Světový fenomén v úpravě obyčejných brambor, bez kterých si léto u vody ani neumíme představit. Přiznejte se, že si je alespoň na pláži někdy dáte!


Historické postavy označované za blázny, které měly celou dobu pravdu

Mnoho věcí, které dnes považujeme za samozřejmost a které nám samozřejmě zlepšují život, se neujalo tak snadno, jak byste si možná mysleli. Pro lidi může být obtížné přijmout nové myšlenky, i když by jejich přijetí bylo v jejich nejlepším zájmu. Jednotlivci v historii skutečně pochybovali o všem, od penicilinu po letadla, aby se pak ukázalo, že se mimořádně mýlili, když koncepty, kterým se vysmívali, změnily svět. Ačkoli je skvělé, že lidé obvykle přicházejí na chuť úžasným myšlenkám, může to být velmi frustrující proces pro ty myslitele a vynálezce, kteří nechápou, proč svět o jejich pomoc nestojí. V některých případech se tito hrdinové lidstva ani nemohli udržet dost dlouho na to, aby se dočkali ocenění své práce. My je však rozhodně můžeme ocenit nyní. Přečtěte si o osobnostech napříč historií, které měly celou dobu pravdu.


5 častých chyb při zpracování cukety: Buďte obezřetní už při jejím výběru

Blíží se cuketové žně, kdy hlavní část našeho jídelníčku budou tvořit cuketová jídla. Velkou výhodou této zeleniny je to, že ji lze zpracovat nasladko i naslano. Jak se ale vyhnout chybám během její přípravy?


Influencerka z Kanady ve věku 21 let sdílí své pocity ohledně filtrů krásy

21letá kanadská influencerka Spencer Barbosa se na svých sociálních sítích podělila o své pocity ohledně filtrů krásy. „Filtry ovlivňují mé duševní zdraví“. The post Influencerka z Kanady ve věku 21 let sdílí své pocity ohledně filtrů krásy appeared first on Instafamosos.


Co dělá pár silným?

Co přesně tvoří pevný vztah a co naopak křehčí? Aby byl pár silný, musí se určité chování a aspekty vztahu obvykle řídit určitou linií. Jedním z nejvýznamnějších znaků silného vztahu je upřímná, přesná a neodsuzující komunikace. Existují také překvapivé charakteristiky, které tvoří křehký pár. Jednou z nich je překvapivě přílišný optimismus členů páru, pokud jde o lásku. Je toho však více - mnohem více. Chcete-li prozkoumat charakteristiky silných a křehkých párů, projděte si tuto galerii.


Velký průvodce úplňky v roce 2025: Co vám přinesou tyto magické noci a jak ovlivní váš život

Je tu bouřlivý úplněk v Kozorohu, který nabádá postavit se čelem k povinnostem. Při té příležitosti je možná podívat se na to, jak to bude s těmito magickými noci v dalším roce. V roce 2025 nás čeká dvanáct úplňků, každý z nich s unikátní energií na naše životy. Každý úplněk nám nabízí jedinečnou příležitost k osobnímu růstu, introspekci a navázání hlubších vztahů s okolím. Přečtěte si, jak se na jednotlivé úplňky připravit, co od nich očekávat...


Suché rty: základem je správná hydratace. Nezapomínejte pít

Suché rty jsou problémem, který může nastat v létě i v zimě. Nevypadají dobře a navíc může jít i o bolestivý problém. Abyste se jich zbavili, budete se muset zaměřit na jejich hydrataci. Ta nespočívá pouze v používání balzámů na rty, ale také vnitřní hydrataci. To znamená, že musíte pít dostatečné množství tekutin. Pít byste měli pravidelně. Když už máte žízeň, je to projevem, že jste pitný režim zanedbali.


Rychlý letní oběd: Zapečený toast s květákem

Skvělá volba pro rychlou a chutnou večeři či svačinu. Kombinace křupavé slaniny, jemného květáku a krémové smetanové omáčky s hořčicí a goudou tvoří neodolatelnou chuťovou kombinaci.


Cuketový perník je vláčný a jemný, navíc ani ti největší odpůrci zeleniny v něm cuketu neodhalí

Pro někoho může být cuketa nezajímavá zelenina bez chuti. Ovšem ve skutečnosti se z ní dá uvařit spousta výborných jídel i upéct řadu moučníků. Třeba cuketový perník! Recept je až neuvěřitelně jednoduchý a přitom výsledná buchta je jemná, vláčná, nadýchaná, zkrátka dokonalá nejen k odpolední kávě.


Kvíz: Rychlý kvíz pro Čechy, na který by měli umět odpovědět všichni, kteří nechyběli na hodinách historie

Připravili jsme pro vás jednoduchý vědomostní kvíz, který otestuje vaše znalosti české kultury a historie. Odpovězte na deset otázek a zjistěte, jak jste na tom s vědomostmi o naší krásné zemi. Jste hrdým Čechem? Anebo jste na druhém stupni ve škole prolézali jen s odřenýma ušima?


Klíšťata na vzestupu


Bylinkové brambory s krkovičkou z jednoho pekáčku: Rychlý a snadný oběd provoní slanina i čerstvé bylinky

Bylinkové brambory s krkovičkou z jednoho pekáčku se hodí, když chceme připravit výborný oběd, který nám nedá spoustu práce. Díky různým bylinkám má řadu variant. Když pekáček nachystáme den předem, bude lepší.


Eva (72): Dcera mi chodí brečet na rameni kvůli násilnickému příteli. Odejít od něj ale nedokáže

Eva má jedinou dceru a chce pro ni to nejlepší. Ema byla deset let ve vztahu s nevěrníkem a sobcem. I přes to, že zažila peklo, pomalu, ale jistě obnovuje svůj neperspektivní vztah. Eva těžce nese dceřiny vztahové problémy a nechápe její destruktivní chování.


Katka (29): Když táta začal chodit s mou nejlepší kamarádkou, nenáviděla jsem je. Smířilo nás jejich dítě

Velké přátelství se někdy změní ve velkou nenávist. Lze najít cestu zpátky a napravit vztahy? Katka se zlobila na svou nejlepší kamarádku, která si začala s jejím tátou. Považovala to za zradu a s oběma přerušila kontakt. Pak se stalo něco, co všechno změnilo.


Koncem podzimu nastane ideální čas pro sázení česneku. Důležité je slunné místo a vhodná půda

Česnek má v domácnosti řadu využití, hodí se nejen k dotvoření jedinečné chuti, ale např. také ke snížení hladiny cholesterolu nebo krevního tlaku. Zasadit a vypěstovat si ho přitom můžete sami poměrně snadno na vlastní zahrádce nebo v květináči, stačí se řídit několika základními pravidly.


Video: 57letá modelka slaví úspěch v bikinách

Dr. Nina Cash, 57 let, z Kalifornie, se stala jednou ze sedmi vítězek představených v květnovém vydání k 60. výročí časopisu Sports Illustrated v roce 2024. The post Video: 57letá modelka slaví úspěch v bikinách appeared first on Instafamosos.


Zvláštní stromy se zajímavou historií

Stromy jsou tu s námi už dlouho. Některé dokonce i tisíce let a my máme to štěstí, že je můžeme obdivovat i dnes. Na světě existují stromy, které jsou skutečně výjimečné. Nejen proto, že jsou krásné a jedinečné, ale také proto, že za nimi stojí úžasné příběhy. V této galerii vám tyto fascinující příběhy představíme, tak klikněte a čtěte.


Časté zdravotní problémy psů a koček

Povinnosti spojené s pořízením si psa nebo kočky všichni známe. Kromě toho, že je musíte udržovat v bezpečí, spokojené a nakrmené a poskytovat jim dostatek pohybu, je třeba dbát i o jejich zdraví. To znamená investovat čas a peníze do blaha vašeho zvířete a zajít s ním k veterináři, když je to nutné. Je proto důležité rozpoznat, kdy se váš chlupatý přítel cítí špatně nebo něco není úplně v pořádku. Měli byste umět rozpoznat některé neduhy, které mohou psy a kočky postihnout. Víte, jaké jsou nejčastější zdravotní potíže psů a koček? Klikněte na tuto galerii a dozvíte se více o tom, jak pečovat o zdraví svého domácího mazlíčka.


Jak uvařit jednoduchou koprovku. Spolehlivý recept pro začátečníky

Kopr je krásně voňavý a uplatní se především v polévkách a omáčkách. Pokud zrovna nemáme čerstvý, postačí i mražený. K omáčce podáváme buď knedlíky nebo brambory, omáčku při podávání ještě doplní uvařené vajíčko nebo plátek hovězího masa. Naučíme vás jednoduchý recept, který si oblíbili naši čtenáři.


Smíchem k dlouhověkosti: Může smích skutečně prodloužit život?

Říká se, že „smích je ten nejlepší lék,“ a je to pravda! Smích není jen projev humoru a radosti, ale také prostředek ke zlepšení celkového zdraví a duševní pohody. Smích podporuje fyzickou, duševní a emocionální pohodu a pomáhá i při snižování bolesti, posilování imunity a chrání naše srdce. Pokud se tedy přes den budete víc smát, máte vyšší šanci na delší a zdravější život! V této galerii se dozvíte, jaké může mít smích účinky na lidské zdraví a proč by se měl stát součástí vašeho každodenního života. Zajímá vás více? Tak klikněte na článek a čtěte!


Denní horoskop na 22. července 2024: Beranům budou vztahy jen kvést, Lvi rozbijí prasátko

Denní horoskop nejen pro ženy na pondělí 22. 7. 2024. Přečtěte si aktuální denní horoskopy pro všechna znamení zvěrokruhu na webu Lifee.cz a zjistěte, co vám hvězdy připravily.


Typický slovenský dům ve tvaru kostky v původním neutěšeném stavu s hospodářským dvorem proměnili v bydlení pro mladou rodinu

Příběh domu se začal psát v roce 2018. Stojí na rohu ulice v klidné lokalitě na okraji rušné čtvrti okresního města. Zadání bylo zcela jasné - vytvořit prostor především pro společné trávení volného času a zároveň jasně vymezit noční část.