15 METRů OHROMí SVOU JEDNODUCHOSTí A POHODLíM: MINIDOMEK V LESE JE IDEáLNí PRO DIGITáLNí DETOX

Zapomenout na každodenní starosti a k tomu být v bezprostředním kontaktu s přírodou. To jsou základní ideály, se kterými architekti navrhli mini domek, který nabízí dokonalý digitální detox.

Pouhých patnáct metrů čtverečních vám může stačit k dokonalému odpočinku. Společnost CABN se rozhodla vytvořit prototyp chatky, která se dá snadno přemisťovat a svým obyvatelům nabídne dokonalý požitek z okolní přírody. Cílem bylo vytvořit malý, udržitelný, maximálně ekologický domek, který nabídne dokonalý únik před okolním rušným světem. Jediné, co zde určitě nenajdete, je wifi. A to je dobře.

Čtěte také: Herečka Vlastina Svátková si do svého domu všechno vybrala sama a výsledkem je osobitý a elegantní interiér

Jedna si zamilovala uvolněný boho styl, který po prázdninách vyloženě křičí, druhá sáhla po osobité eleganci, která nikdy neomrzí. Nahlédněte do atypického pražského podkrovního bytu s útulnou terasou a do kouzelného domu uprostřed meditativní zahrady.
Číst více

Domek doslova uprostřed lesů

Tuto mini chatku najdeme v jižní Austrálii v oblasti zvané Adelaide Hills, méně než hodinu jízdy od města Adelaide. Nachází uprostřed téměř dvou set akrové volné krajiny plné stromů a křovin. Tato oblast sousedí s chráněným parkem, který se může pochlubit neuvěřitelnými turistickými stezkami, potoky, přehradami a úchvatnými scenériemi. Hlavními použitými materiály je dřevo, ocel a sklo. V interiéru chatky nechybí dostatek úložných prostor, postel s pohodlnou matrací, kuchyně a plně fungující koupelna s WC. Veškeré použité technologie maximálně šetří přírodu tak, aby ji člověk svým pobytem nijak nezatížil.

Lead Designer: Michael Lamprell

Builder: Jake Laidlaw

Čtěte také: Chatka v Polsku sice připomíná klasické áčkovky z komunistické éry, požitek z pobytu je zcela odlišný

U našich polských sousedů se jim říkalo „Brda“, u nás jednoduše áčkovky podle jejich typického tvaru. Tyto chatky se opět začínají těšit velké oblibě. Domek, který dnes navštívíme, oslavuje spojení mezi interiérem a exteriérem pohrává si s veselými barvami.
Číst více

Související články

2024-06-11T06:08:22Z dg43tfdfdgfd