AROMATERAPIí PROTI JARNí úNAVě A DALšíM NEDUHůM. STAčí VYBRAT TU SPRáVNOU VůNI

Vůně nám dokáže připomenout vzpomínku z dětství, dodat kuráž, navodit dobrou náladu i zklidnit rozbouřenou mysl. Využijte ji proto ve svém životě a dopřejte si vlastní malou aromaterapii pokaždé, když to budete potřebovat.

Co vůně, to účinek… jen ji správně vybrat a využít její příznivé účinky. Každý jsme ale jiný, což platí i o našich čichových buňkách a preferencích, proto je potřeba zkoušet a hledat vlastní cestu. Až tedy budete vybírat ten správný esenciální olej, dopřejte si čas. Jemně přičichněte a sledujte, jak na vás daná vůně působí.

Noste voňavý šperk

Obecně má každá vůně své specifické „schopnosti“. Poznejte je, abyste věděli, jaké oleje zkoušet proti jarní únavě nebo pro chvíle, kdy si potřebujete odpočinout. Použít je přitom můžete do aromalamp, nicméně zajímavým nápadem je přívěsek z keramiky, na který olej nakapete, abyste si kdykoliv během dne mohli přičichnout.

Vůně pro povzbuzení

Citrusy jsou ovocem léta právě proto, že nás dokáží příjemně osvěžit. Při únavě tedy sáhněte po citronovém esenciálním oleji, jenž zlepšuje náladu, dodává energii, zvyšuje koncentraci a zahání bolest hlavy. Podobně pak působí i grapefruit, červený pomeranč a citronová tráva, jež harmonizují a osvěžují. Z dalších éterických olejů proti únavě působí rozmarýn a cedr.

Vůně pro zklidnění

Asi nejznámějším aromatem pro uklidnění je levandule, která také napomůže ke klidnému spánku a proti bolestem hlavy. Ne každému ovšem levandule sedne, protože její vůně je velice specifická. Dalšími pomocníky pro uklidnění je santalové dřevo, mandarinka a ylang-ylang.

Vůně pro uzdravení

Pokud vás trápí nachlazení, vyzkoušejte esenciální olej s vůní cedrového dřeva, který má antiseptické a antibakteriální účinky. Usnadňuje vykašlávání a bojuje proti úzkostem a stresu. Při dýchacích potížích vám pomůže také eukalyptus, jenž čistí vzduch, již zmiňovaný rozmarýn a zázvor

 

Související články

2024-03-19T06:15:48Z dg43tfdfdgfd