JAK POZNáTE, žE Váš SPF KRéM OPRAVDU FUNGUJE? STAčí SE ZAMěřIT NA JEDEN FAKTOR

Pokud patříte mezi milovnice skin care a péči o pleť věnujete hodně pozornosti, jistě dobře víte, že SPF krém by měl být součástí vaší každodenní rutiny po celý rok, bez ohledu na počasí. Najít však ten správný, který vaši pokožku opravdu ochrání před sluncem, může být poměrně složité. Jak poznat, že produkt na pleti skutečně funguje? Zjistěte, na jaký faktor byste se při výběru měla zaměřit nejvíce.

Proč je důležité používat krém s SPF každý den?

Používání krémů s ochranným faktorem SPF (zkratka pro Sun Protection Factor) je klíčové pro udržení zdraví pokožky a prevenci řady problémů spojených s vystavením slunečnímu záření, kterému kůže čelí každý den bez výjimky. Slunce vydává ultrafialové (UV) záření, které může mít na pokožku negativní dopad, pokud není dostatečně chráněna. Toto záření se dělí na dva hlavní typy: UVA a UVB. Oba typy mohou způsobit různé druhy poškození.

UVB záření je hlavním viníkem spálenin od slunce. Při opakovaném spálení dochází k vážnému poškození kůže, což může zvýšit riziko vzniku rakoviny, včetně nejagresivnější formy – melanomu. UVA záření proniká hlouběji do kůže a je hlavním faktorem předčasného stárnutí kůže. Toto záření je viníkem tvorby vrásek, ztráty elasticity a vzniku pigmentových skvrn, přičemž všechny tyto faktory vedou k předčasnému stárnutí.

Mohlo by se vám líbit

Jak správně aplikovat make-up? 7 tipů pro krásný vzhled po celý den

Která žena by si nepřála mít pleť jako porcelánová panenka? Ovšem někdy to není jen o výběru správného make-upu, ale o samotné technice jeho aplikace a přípravě pleti. Jak tedy docílit perfektního make-upu, který vydrží po celý den a zároveň bude působit přirozeně?
marianne.cz
marianne.cz

Podle čeho si SPF krém vybrat?

Najít ten správný a dokonale vyhovující krém s SPF může být velký oříšek. Většina těchto krémů má totiž poměrně mastnou strukturu, což může být obzvláště v letních měsících pro většinu z nás nevyhovující. Pokud tedy vybíráte krém na obličej s SPF a chcete se vyhnout mastnému filtru, určitě sáhněte po takovém, který má matující efekt. Jeho účinnost je stejná jako u ostatních produktů, jen se celý den nebudete nepříjemně lesknout.

Další překážkou, která vám může v cestě za dokonalým SPF krémem stát, je vůně. Velká většina opalovacích krémů má totiž specifický odér, která je poměrně výrazný a pro někoho může být až nepříjemný. Proto raději než v běžné drogerii hledejte váš krém ve specializovaných obchodech. Bohatý výběr nabízí také korejská kosmetika, která je momentálně velmi populární a vy tak velmi jednoduše najdete přesně takový produkt, který bude vaší pleti dokonale vyhovovat.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť podle typu: Jak rozpoznat svůj typ pleti a jakou péči zvolit

Patříte mezi ženy, které netuší, jak rozpoznat svůj typ pleti? Mastící se T-zóna, suché šupinky, citlivá pokožka… Není to jednoduché. Přinášíme vám tipy, jak na to a jak vybrat vhodnou péči, aby vaše každodenní kosmetická rutina byla skutečně efektivní a přinesla očekávané výsledky.
marianne.cz
marianne.cz

Jak poznat, že je SPF krém doopravdy účinný?

Klíčový je v těchto produktech PA index. Atestovaná dermatoložka společnosti LM Medical, Morgan Rabach, vysvětluje, co tento index znamená: „PA index měří, jak dobře může opalovací krém chránit před UVA zářením," říká. „Tento index se vypočítává na základě nejnižšího množství UVA, které způsobí změnu barvy pleti po dvou hodinách expozice UVA. Obecně platí, že čím více znamének plus po indexu PA, tím větší ochranu vaší pleti produkt poskytne.” PA index tedy v podstatě funguje jako další vrstva ochrany, která zajistí, že krém 100% chrání kůži před škodlivými UV paprsky. Nejlépe tedy vybírejte takový produkt, na kterém je uvedena informace PA++++, čímž budete mít jistotu, že je vaše pleť chráněna mnohonásobně více.

Související články

2024-06-11T03:53:00Z dg43tfdfdgfd