MóDNí STYL Z 50. LET JE ABSOLUTNíM TRENDEM LéTA 2024: PROPADLY MU SVěTOVé CELEBRITY A ZAMILUJETE SI HO I VY

Že současné trendy ovládla móda z 90. let, jste si už určitě všimla. Současně napříč internetem ale rezonuje i estetika z dob mnohem dřívějších, konkrétně z 40. a především pak 50. let. Vliv mají v této oblasti světové celebrity, které trendy do určité míry přímo udávají. Ruku v ruce s "padesátkami" letos jde módní hit zvaný vintage girl summer. Jak vypadá a jak retro kousky zařadit do svého šatníku?

Sledovat všechny aktuální trendy, které se především v současné době sociálních sítí mění rychlostí blesku, může být občas náročné. Právě sociální sítě v tomto ohledu hrají důležitou roli, jelikož mají mnohem větší vliv, než bychom čekali. A když se spojí v kombinaci se světově známými celebritami, je naprosto jasné, že jakémukoliv nově vzniklému trendu propadnou tisíce, ba přímo miliony z nás. Jedním takovým se v poslední době stala estetika vintage girl summer inspirovaná přelomem 40. a 50. let minulého století. Podle názvu možná trochu bádáte, ovšem jakmile zjistíte, které prvky tento trend obsahuje, ihned budete vědět, co přesně se pod ním skrývá.

Mohlo by se vám líbit

5 neočekávaných barev, které by vám v létě 2024 neměly chybět ve skříni. Černou a bílou klasiku mezi nimi nenajdete

Léto rovná se barvy, a právě proto jim dáváme v tomto období o něco větší prostor než během zbytku roku. Přinášíme vám proto seznam barev, které by vám v létě 2024 rozhodně neměly chybět v šatníku – jsou trendy, sluší každé ženě a zároveň je unosíte na spoustu příležitostí.
marianne.cz
marianne.cz

Vintage girl summer aneb estetika z přelomu 40. a 50. let

Představte si scenérii: pobřeží Francouzské riviéry, klikaté silnice a serpentiny podél moře, na nichž se prohánějí kabriolety značky Cadillac, na obzoru moře proplouvající plachetnice a mořský vítr jemně ošlehávající váš obličej. Stačí pouze pár sekund a myšlenkami jsme zpět na přelomu 40. a 50. let, které ať už byly jakékoliv, rozhodně jim nemůžeme upřít jistou módní nostalgii. Styl oblékání žen v té době byl naprosto unikátní, ženský a zábavný zároveň. A jeho vlivy právě vidíme v módě i během letošního léta.

Mohlo by se vám líbit

Top módní trendy pro rok 2024: Dámské obleky

Rok 2024 vrací do světa módy spoustu oblíbených trendů. Jedním z nich jsou dámské obleky, které dokazují, že pánské prvky mohou být zcela přetvořeny a přizpůsobeny ženské siluetě, čímž dodávají outfitu sofistikovanost a sílu. Kalhotové kostýmy, dřívější dominanta mužů, se staly klíčovým prvkem šatníku ženy, která touží vyzařovat sebevědomí a styl. Pojďme se podívat, jaké konkrétní trendy v oblasti dámských obleků nás čekají v létě 2024 a jak je nosit.
marianne.cz
marianne.cz

Šátek do vlasů jako stěžejní součást šatníku

Ačkoliv samotné oblečení hraje v tomto ohledu velkou roli, velmi důležité jsou i doplňky, a to konkrétně šátky. Zbavme se dojmu, že jsou určeny primárně k vázání kolem krku, jejich využití je mnohem pestřejší. K estetice žen 40. a 50. let neodmyslitelně patří, a to zejména uvázané kolem hlavy. Splňují tak stylovou i praktickou funkci. Zaprvé, jedná se o elegantní pokrývku hlavy, čímž se chráníte před úpalem, pokud trávíte čas na přímém slunci. Zadruhé, šátek uvázaný kolem hlavy zaručí, že váš účes i v silném pobřežním větru zůstane po celou dobu dokonalý.

Retro sluneční brýle vám nesmí chybět

Výběr slunečních brýlí je v současnosti obrovský: od nesmrtelných pilotek přes sportovní brýle až po kulaté "lenonky". Pokud ale chcete vytvořit look ve stylu 50. let, je třeba si pořídit brýle, které tehdejší estetice dokonale odpovídají. Plastové obroučky v kulatém nebo cat-eye tvaru jsou trefou do černého. Co se týče barevné škály, držte se černé, bílé, hnědé nebo výrazné červené.

Rudou rtěnku noste na denní bázi

Navzdory tomu, že jsou momentálně velmi populární rtěnky v odstínech nude a nejrůznější lesky na rty, není pochyb o tom, že rudá rtěnka je naprostou nadčasovou klasikou. A ačkoliv po ní často saháme především při speciálních příležitostech, k estetice zmiňovaného období neodmyslitelně patří. Ženy si tehdy výrazně malovaly rty téměř na denní bázi, a tak, pokud chcete dosáhnout stejně elegantního stylu, je nejvyšší čas zařadit červenou rtěnku do vaší každodenní make-up rutiny.

Mohlo by se vám líbit

Rafinované střihy, které chytře skryjí nedostatky postavy

Cítíte se méně sebevědomě kvůli kilům navíc, které jste v poslední době nabrala? Než začnete bojovat s těmito nedostatky, naučte se, jak je chytře skrýt pod stylovým oblečením. S pomocí správných střihů a módních triků můžete vypadat šik a cítit se skvěle bez ohledu na svou váhu.
marianne.cz
marianne.cz

Proužky, puntíky a tichý luxus jsou gró stylu z 50. let

Když si představíte stylovou dámu z  50. let, jen těžko byste na ní našla něco neelegantního. Proužky, puntíky nebo květinové vzory hrály tenkrát prim. Stejně tak se ženy uměly oblékat takovým způsobem, který připomíná současný trend tichého luxusu. Tedy, často si oblékaly takové kousky, které vypadaly luxusně, aniž by to bylo na první pohled znát. Styl tehdejších módních ikon byl velmi čistý, elegantní a uhlazený, což jde ruku v ruce právě se zmiňovaným tichým luxusem.

Související články

2024-07-10T03:24:20Z dg43tfdfdgfd