NAšE BABIčKY VěDěLY, CO ZABíRá NA NACHLAZENí. V TOMTO POčASí SE JEJICH RADY HODí

Počasí je jako na houpačce, a to přispívá k nachlazení. Zabojujte s ním stejně jako naše babičky a zkuste jejich rady.

Jeden den je teplo, že uklízíme kabáty do vrchních částí skříní a ukončujeme jejich sezónu. Jenže pak se probudíme do rána, kdy je zase musíme vyštrachat, protože jsou mrazíky. Není pak divu, že kýcháme, smrkáme a kašleme. Určitě nic nepodceňujte a kontaktujte svého lékaře, který zná váš zdravotní stav a poradí vám ten nejlepší postup léčby. Kromě toho však svému tělu v boji proti nemoci pomozte radami našich babiček.

Křen spustí rýmu a posílí imunitu

V tom, aby se vám lépe odkašlávalo a rýma nezůstávala v dutinách, pomůže křen, respektive síla jeho vůně. Nemusíte ho jíst samotný, ale smíchejte ho s medem. Vznikne kašička, kterou užívejte dvakrát až třikrát denně po lžičce. Křen silně voní a tzv. vás protáhne, navíc obsahuje vitamín C, minerální látky (železo, draslík, vápník a další), silice, enzymy a jiné zdraví prospěšné látky. 

Mohlo by se vám líbit

Tibetská houba za pár kaček vykouzlí zdraví prospěšný nápoj. Připravte si ho!

Tibetská houba, neboli také kefírová zrna, je živá kultura. K tomu, aby vyrobila zdravý kefír, potřebuje pouze mléko a jeden den. Pojďte zjistit, zda by se nehodila i vám.
marianne.cz
marianne.cz

Česnek má grády

Česnek má antibiotické účinky, usnadňuje vykašlávání a dodává minerály a vitamíny. Pro silný účinek ho ovšem musíte použít syrový a v poměrně velkém množství, což může způsobit trávicí potíže. Zkuste si vyrobit česnekový sirup z 5 prolisovaných stroužků a 100 g tekutého medu, které rozmixujete a smícháte v uzavíratelné sklenici. Necháte 4 až 5 dní v lednici a pak můžete během onemocnění užívat třikrát denně, a to tak, že si dvě lžičky rozmícháte ve větší sklenici vody.

Neopomenutelné bylinky

Dodržování pitného režimu je během nemoci velice důležité, aby odcházely odpadní látky. Vařte si proto bylinkové čaje. Pomůžou vám:

  • mateřídouška –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ zklidňuje, má protizánětlivé a antibakteriální účinky, usnadňuje vykašlávání, dezinfikuje dýchací cesty. 
  • šípek –⁠⁠ obsahuje vitamín C a další vitamíny i minerály, posiluje imunitu.
  • heřmánek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ má protizánětlivé a dezinfekční účinky, zklidňuje, pomáhá k lepšímu spánku, posiluje imunitu.
  • jitrocel –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ usnadňuje vykašlávání.
  • meduňka –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ uklidňuje a pomáhá tlumit bolesti hlavy.
Mohlo by se vám líbit

Naklíčené brambory nejsou zdravé. Nepoužíváte je?

Pokud vám ve špajzu vyklíčí česnek nebo cibule, nevyhazujte zelené výhonky a využijte jejich blahodárné účinky. Naopak u brambor buďte opatrní kvůli toxicitě.
marianne.cz
marianne.cz

Související články

2024-04-24T04:33:16Z dg43tfdfdgfd