Finance

Trending:


Velká věštba na srpen pro Blížence: Nezastavíte se a půjdete z extrému do extrému

Co čeká Blížence v osmém měsíci roku 2024? Na co by si měli dát pozor, čeho se vyvarovat a co by neměli promeškat? A jaký rituál jim pomůže přivolat lásku vysněného člověka? Přečtěte si předpověď na srpen, kterou pro Blížence z tarotových a mariášových karet vyčetla slavná kartářka Helen Stanku.


Suché rty: základem je správná hydratace. Nezapomínejte pít

Suché rty jsou problémem, který může nastat v létě i v zimě. Nevypadají dobře a navíc může jít i o bolestivý problém. Abyste se jich zbavili, budete se muset zaměřit na jejich hydrataci. Ta nespočívá pouze v používání balzámů na rty, ale také vnitřní hydrataci. To znamená, že musíte pít dostatečné množství tekutin. Pít byste měli pravidelně. Když už máte žízeň, je to projevem, že jste pitný režim zanedbali.


Kvíz: Rychlý kvíz pro Čechy, na který by měli umět odpovědět všichni, kteří nechyběli na hodinách historie

Připravili jsme pro vás jednoduchý vědomostní kvíz, který otestuje vaše znalosti české kultury a historie. Odpovězte na deset otázek a zjistěte, jak jste na tom s vědomostmi o naší krásné zemi. Jste hrdým Čechem? Anebo jste na druhém stupni ve škole prolézali jen s odřenýma ušima?


Smíchem k dlouhověkosti: Může smích skutečně prodloužit život?

Říká se, že „smích je ten nejlepší lék,“ a je to pravda! Smích není jen projev humoru a radosti, ale také prostředek ke zlepšení celkového zdraví a duševní pohody. Smích podporuje fyzickou, duševní a emocionální pohodu a pomáhá i při snižování bolesti, posilování imunity a chrání naše srdce. Pokud se tedy přes den budete víc smát, máte vyšší šanci na delší a zdravější život! V této galerii se dozvíte, jaké může mít smích účinky na lidské zdraví a proč by se měl stát součástí vašeho každodenního života. Zajímá vás více? Tak klikněte na článek a čtěte!


Zlatý románek: průvodce randěním v důchodu

Láska je ve vzduchu - dokonce i jako důchodce! Napadlo vás někdy, že vaše dny randění jsou už dávno pryč nebo že jste na další randění možná příliš staří? Ani jedno však nemusí být nutně pravda! Ať už jste dříve byli manželé nebo partneři, nebo ne, randění i ve vyšším věku může být vzrušujícím dobrodružstvím. Je to nová šance najít někoho, s kým si opravdu rozumíte a s kým můžete sdílet společný čas. S ohledem na tuto skutečnost vás tento průvodce provede vším, od toho, co dělat a nedělat při randění v seniorském věku, až po otázky, na které se ptát na potenciálním rande, a mnoho dalšího! Jste zvědaví, jak můžete od dnešního dne znovu nastartovat svůj milostný život? Klikněte a získejte další informace.


Časté zdravotní problémy psů a koček

Povinnosti spojené s pořízením si psa nebo kočky všichni známe. Kromě toho, že je musíte udržovat v bezpečí, spokojené a nakrmené a poskytovat jim dostatek pohybu, je třeba dbát i o jejich zdraví. To znamená investovat čas a peníze do blaha vašeho zvířete a zajít s ním k veterináři, když je to nutné. Je proto důležité rozpoznat, kdy se váš chlupatý přítel cítí špatně nebo něco není úplně v pořádku. Měli byste umět rozpoznat některé neduhy, které mohou psy a kočky postihnout. Víte, jaké jsou nejčastější zdravotní potíže psů a koček? Klikněte na tuto galerii a dozvíte se více o tom, jak pečovat o zdraví svého domácího mazlíčka.


Jak vyrobit zakysanou smetanu? Vyzkoušejte ji z domácího mléka i kupované smetany

Udělat si vlastní zakysanou smetanu není vskutku nic náročného. Je však třeba počítat s tím, že smetana musí 24 hodin stát v teple. Během této doby totiž pracují bakterie mléčného kvašení. Jak tedy postupovat při výrobě?


Vyprodáno během chvíle. Na keramiku z Jizerek se stojí dlouhé fronty

Keramička Marie Skuhravá sklízí se svojí tvorbou úspěch. Začínala tvořit pro radost na půdě staré chalupy, dnes lidé její výrobky skoupí během chvíle.


Letní pasti: Co s tělem udělá zmrzlina, co pivo a za jak dlouho vychodíte smažák

Pro ty, kdo se snaží v létě zbytečně nepřibrat, je stravování během letní dovolené velké téma. U stánků s rychlým občerstvením, kterých je ve všech turistických centrech i na koupalištích spousta, se totiž na dietáře příliš nemyslí. Nutriční terapeutka Karolína Beranová poradila pár tipů, jak v létě neztloustnout a jak lákadlům z rychlých občerstvení odolat.


Nejčastější mýty o kočkách

Všichni jsme ve filmech viděli, jak kočky pijí mléko, a slyšeli jsme o těchto zvířatech některé pochybné domněnky, například že "všechny kočky se bojí vody". Co je na tom ale pravdy? Mnoho lidí těmto mylným představám stále věří, ale je na čase uvést věci na pravou míru a zastat se našich kočičích přátel! V této galerii se podíváme na nejčastější mýty o kočkách a vyvrátíme je. Pořádně si tento článek přečtěte a věřte, že už se na kočky nikdy nebudete dívat stejně.


Power jóga: Cesta k síle, flexibilitě a harmonii

Power jóga je dynamický styl jógy, který kombinuje tradiční jogínské techniky s moderním přístupem k cvičení. Tato forma jógy se zaměřuje na posílení těla, zvýšení flexibility a zlepšení celkové fyzické kondice, přičemž nezapomíná na harmonizaci mysli a těla. V tomto článku se podíváme na původ power jógy, její přínosy a základní principy, které by měl každý praktikující znát.


Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit

Outfit bez doplňků je jako jídlo bez koření – jde to, ale něco mu chybí. Doplňky jsou tu od toho, aby každý outfit vyzdvihly na další úroveň. A zdaleka jich nemusí být mnoho. Stačí vám takové, které se dokonale hodí na léto 2024. Věřte tomu, že jakmile si jeden z nich vezmete, váš outfit bude působit mnohem lépe.


Pěstujete brambory? Díky tomuto snadnému triku se konečně zbavíte škůdců na zahradě

Pokud pěstujete brambory, nebo třeba váš soused, rozhodně se postarejte o to, abyste se dostali k zelené bramborové nati. Právě tento zelený „odpad“ vás totiž dokáže zbavit nepříjemného savého hmyzu, který vám určitě teď v létě decimuje vaši zahradu. Je to zadarmo a zcela ekologické. Poradíme vám, jak si připravit efektivní, zcela přírodní postřik proti škůdcům a sklidit tak co největší úrodu zeleniny i ovoce.


Jak využít odřezky z trvalek: Vytvořte si krásné a originální věnce pro ozdobu zahrady i domácnosti

Máte na zahradě nebo v domácnosti mnoho trvalek, ale nevíte, co s nimi? Během jejich prořezávání se nemusíte zbavovat větviček. Místo vyhození si z nich vytvořte domácí věnec. Vlastnoručně vyrobené dekorace patří k nejhezčím.


Bylinkové brambory s krkovičkou z jednoho pekáčku: Rychlý a snadný oběd provoní slanina i čerstvé bylinky

Bylinkové brambory s krkovičkou z jednoho pekáčku se hodí, když chceme připravit výborný oběd, který nám nedá spoustu práce. Díky různým bylinkám má řadu variant. Když pekáček nachystáme den předem, bude lepší.


Zbavte se octomilek za jednu noc: Klíčem k úspěchu je jablečný ocet a staré rukavice

Zbavte se octomilek za jednu noc: Klíčem k úspěchu je jablečný ocet a staré rukavice. Octové mušky představují nepříjemného nepřítele snad v každé domácnosti. Nejvíce se objevují v jarních a podzimních měsících, ale jakmile jim k tomu dáte příčinu, máte je doma doslova hned. Milují přezrálé či nahnilé ovoce a pochutnají si i na vylité šťávě či na zbytcích ponechaných ve sklenici. Pokud se však objeví, bývá velmi složité se jich zbavit....


Pijete kávu při sedavé práci? Zbystřete, vědci odhalili překvapivou spojitost s úmrtností

Pracovní den bez kávy si dokáže představit jen málokdo. Ve společnosti si však tento nápoj příliš dobrou pověst nevybudoval – jeho častá konzumace bývá vnímána jako zdraví škodlivá. Lidé se sedavým zaměstnáním by však měli zpozornět. Vědci z Univerzity Soochow na Tchaj-wanu totiž zkoumali, zda existuje souvislost mezi pitím kávy, častým sezením, zdravím a úmrtností. A dospěli k překvapivým výsledkům – káva při sedavém zaměstnání prospívá, píše...


Zábavný test, který prozradí pravdu o vašem životě: Odpovězte na těchto 6 otázek

V dnešním uspěchaném světě je důležité nejen dobře fungovat v práci a v osobním životě, ale také si uvědomit, jak se sami vnímáme a jaké jsou naše skryté potenciály. K tomu mohou výrazně pomoci osobnostní testy, které nabízejí hluboký pohled na naše vnímání života, kariéry či partnerských vztahů.


Pěstování melounů: Zásady péče pro dobu, kdy se tvoří plody

Pěstování melounů: Zásady péče pro dobu, kdy se tvoří plody. Melounům se daří v teplé, dobře propustné půdě s dostatkem slunečního světla. Před výsadbou je prospěšné připravit půdu zapravením organické hmoty a zajistit pH mezi 6,0 a 6,8.


Které národy chodí nejvíce pěšky. Premianty byste rozhodně netipovali

Při jednom výzkumu zadali vědci skupině lidí se sedavým způsobem života úkol udělat 10 000 rychlejších kroků za den (měřeno na krokoměru). Jejich kondice se zlepšila stejně jako kondice skupiny lidí, kteří chodili na tradiční aerobní cvičení. Je jasné, že „obyčejná“ chůze našemu tělu prospívá. Chodíme dostatečně? A v jakých státech chodí lidé pěšky nejvíce? Asi se budete divit.


Olga (42): Kvůli přívěsku dinosaura pro dceru jsem prošla celé město. Manžel ho pak bezelstně donesl z večerky

Říká se, že život tropí hlouposti a někdy i podivné náhody. Je to necelý měsíc, co moje devítiletá dcera navštívila slavnostní otevření dětského koutku v místním ócéčku, kde jí padl do oka přívěsek s dinosaurem. Protože se ale dal získat jedině z automatu, nedopracovala se k němu, a mně tudíž nezbylo nic jiného, než se jí ho pokusit koupit jinde.


Královna Letizia zazářila v bílé. V elegantním kompletu byla stylovější než kdy dříve

Španělská královna Letizia patří mezi členky královských rodin, které mají opravdu smysl pro módu. Ať už ji vidíme v cenově dostupných šatech z Manga či Zary nebo si oblékne luxusní šaty či slušivý kostýmek, vždycky vypadá velice šik. Tentokrát vyrazila na předávání cen The International Journalism Awards a slušelo jí to neméně.


Rychlý letní oběd: Zapečený toast s květákem

Skvělá volba pro rychlou a chutnou večeři či svačinu. Kombinace křupavé slaniny, jemného květáku a krémové smetanové omáčky s hořčicí a goudou tvoří neodolatelnou chuťovou kombinaci.


Nejkrásnější sluneční brýle roku 2024: Které tvary jsou nejvíce trendy?

Rok 2024 přináší do světa slunečních brýlí několik výrazných trendů, které si zamilujete. V módě jsou jak nadčasové styly, tak i odvážné novinky. Jaké jsou ty nejkrásnější sluneční brýle a které tvary jsou nejvíce trendy?


Bydlení pro seniory: Jak zajistit pohodlný a bezpečný domov

S narůstajícím počtem stárnoucí populace se otázka vhodného bydlení pro seniory stává stále důležitější. Zajištění pohodlného a bezpečného domova je klíčové pro kvalitu života starších lidí. Tento článek zkoumá, jak vytvořit ideální bydlení pro seniory, včetně úprav interiéru, bezpečnostních opatření a dostupných služeb.


Letní nezbytnost jménem smažené bramborové hranolky: Znáte jejich příběh?

Hranolky. Světový fenomén v úpravě obyčejných brambor, bez kterých si léto u vody ani neumíme představit. Přiznejte se, že si je alespoň na pláži někdy dáte!


"Miluji svého nejlepšího kamaráda, fyzicky však nejsem schopna se k němu přiblížit," svěřila se paní Anna

Život člověka je plný zvláštností a situací, které často nechápeme, přejeme si je změnit a které jsou přesně takové, jaké být mají. To je pravidlem také na poli lásky. Láska sama o sobě je jednoduchá, ale složitou ji činíme jen my sami. Bohužel na ni často nejsme schopni vyzrát, ať se snažíme sebevíc.


Tiplice doplácejí na svou podobnost s komáry. Přitom opylují rostliny, jen při přemnožení jsou hrozbou pro trávníky

Pro člověka v podstatě neškodné tiplice na první pohled vypadají jako pořádně přerostlí komáři. Proto většina lidí, jakmile tiplici ve své blízkosti spatří, okamžitě popadá plácačku na hmyz a nebohou tiplici zneškodní. Přitom na rozdíl od hbitého a rychlého komára je tiplice spíše nemotorná a málokdy se stane, že před hrozbou dlaně nebo plácačky uletí.


Výklad karet na druhou polovinu července: Tři karty ukazují, že dveře, které byly dříve zamčené, se nyní otevírají

Zajímá vás, jaký výklad nám v redakci udělala známá kartářka Jana Rubešová? Léto přináší mnoho příležitostí a s tím je spojený i význam některých vyložených karet. Můžeme vám říci, že nás čeká mnoho pozitivních vibrací.


Provokatérka Agáta Hanychová: Své ženské křivky dala na obdiv v rouše Evině

Agáta Hanychová (39) tráví se svým manželem Mirkem Dopitou romantickou dovolenou na Bali, kde poznávají krásy ostrova a vychutnávají si každou společnou chvíli všemi doušky. Fanouškům se pravidelně chlubí s momentkami z každého dne.


Zhubněte snadno a rychle: Jednoduché kroky k vysněné váze zvládnete hravě i vy

Dosažení vysněné hmotnosti může často vypadat jako náročný úkol, můžeme vás však ujistit, že se správným přístupem se to povede. Je ale potřeba volit takové kroky, které kromě redukce hmotnosti budou trvalé. Jaké kroky to jsou?


Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Už od starověku byl rozmarýn ceněn nejen pro využití při vaření, ale také díky léčivým vlastnostem a významu. To samé se pak opakovalo v několika kulturách napříč historií.


Zmrzlina, semifreddo, sorbet: Víte, jaké jsou rozdíly mezi pochoutkami z mrazáku?

Kopečková, točená, semifreddo, sorbet, granita – každá mražená dobrota má své jméno. Provedeme vás zmrzlinovými termíny, vysvětlíme, co se skrývá za slovy, a vše doprovodíme recepty, abyste si ledové pochoutky mohli udělat i doma. A také si řekneme, jak je kvalita sladkých mražených výrobků definována českými zákony.


Nápady na balkonové zahrady, jak si vytvořit vlastní malou oázu

Není žádným tajemstvím, že pobyt v přírodě má významný přínos pro naše fyzické i duševní zdraví. Zatímco vy můžete ve svém volném čase navštěvovat parky a vyrážet do přírody, někteří lidé mají to štěstí, že mají doma zahradu. Ale i když máte jen balkon, existuje spousta nápadů na mini zahrádky, které vás budou inspirovat. I ten nejmenší venkovní prostor je možné proměnit v kousek ráje. Od nábytku a dekorací až po výsadbu a soukromí - klikněte na několik nápadů na balkonové zahrádky a vytvořte si svou vlastní malou oázu.


Velká radost u Aničky Slováčkové: Nechci moc prozrazovat, ale...

Vlasy jsou v případě Aničky Slováčkové citlivým tématem, protože jejich ztráta je nežádoucím účinkem chemoterapie. A jak známo, dcera slavných rodičů momentálně opět bojuje se zákeřnou rakovinou. Přesto nyní fanouškům ukázala nové vlasy.


Mnoho zdraví prospěšných účinků mořské soli

Všimli jste si někdy, že po koupání v moři nebo dokonce jen po návštěvě pláže se vaše pleť zdá být čistší a zdravější? Tajemství tohoto nádherného lesku spočívá ve slané vodě. Sůl je překvapivě jednou z nejzdravějších a nejbohatších složek na planetě. Mořská sůl je nabitá elektrolyty a protizánětlivými sloučeninami a lze ji využít k mnoha účelům, například k ošetření pleti a úlevě od bolesti. A to jsou jen některé z jejích zdravotních přínosů. Chcete se dozvědět více o mořské soli a o tom, jak vám může prospět? Pak se podívejte do této galerie.


Týdenní horoskop: Ryby čeká romantická dovolená, Panny odhalí tajemství

Týdenní horoskop přináší astrologický výhled na další prázdninový týden. Přečtěte si váš horoskop a zjistěte, co vám hvězdy přichystaly na období od 22. do 28. července 2024. Na co se mohou těšit zrozenci jednotlivých znamení zvěrokruhu? Dozvíte se, jak se vám bude dařit nejen v práci, ale i ve vztazích.


Sběr dešťové vody je snadný: Stát vám navíc pomůže dotacemi

Sběr dešťové vody pro opětovné použití na zahradě je cenově dostupné, výhodné a ekologické řešení, jak šetřit s pitnou vodou a zároveň snížit vynaložené výdaje na vodu. Ať už se rozhodnete pro komplexní systém navržený na míru, nebo jednoduchý způsob sběru pomocí sudů, sběr dešťové vody je chytrou a udržitelnou volbou. Vrhněte se do svého kutilského […] The post Sběr dešťové vody je snadný: Stát vám navíc pomůže dotacemi appeared first on...


4 položky, které byste měli mít na kuchyňském pultu podle profesionálních organizátorů

Udržování kuchyňského pultu organizovaného a funkčního může změnit vaši každodenní kulinářskou zkušenost. Efektivní uspořádání tohoto prostoru nejenže zlepšuje estetiku, ale také usnadňuje přípravu jídel a udržování pořádku. O post 4 položky, které byste měli mít na kuchyňském pultu podle profesionálních organizátorů apareceu primeiro em DecorStyle.


Princezna Kate o boji s rakovinou: Jsou dobré i špatné dny, čeká mě ještě pár měsíců

Kate Middleton se po delší době svěřila svým fanouškům, jak probíhá její léčba rakoviny. Princezna z Walesu má podle svých slov horší i lepší dny. Za svůj výstup sklidila obrovskou podporu, jak informoval web Mirror. Promluvila i o tom, jak dlouho ještě léčba potrvá.


Horoskop lásky na srpen 2024: Berani mají chuť na milování kdykoliv a kdekoliv, Váhy čeká flirt

Hvězdy říkají, že srpen bude plný emocí, jiskření a milování. Někdo si bude užívat se svým miláčkem, jiný kouká takzvaně přes plot. Ani jedno znamení zvěrokruhu se v srpnu nebude nudit.


Detekce COVID-19, rakoviny a dalších úžasných schopností psů

Psi jsou opravdu úžasná zvířata. Po tisíciletí je máme jako domácí mazlíčky z mnoha dobrých důvodů. Pravdou je, že psi jsou mnohem víc než jen naši nejlepší přátelé; jsou to opravdu výjimečná zvířata s neuvěřitelnými vlastnostmi, o kterých se mnohým z nás ani nezdá. Věděli jste například, že psi jsou dnes schopni detekovat COVID-19? Speciálně vycvičení psi zřejmě dokáží detekovat COVID-19 v lidském potu. Studie trénovala šest psů po dobu jednoho měsíce pomocí vzorků potu a poté testovala, zda psi dokážou rozlišit nemocné a zdravé pacienty. Výsledky bylo možné zjistit během jedné desetiny sekundy! Podle televize CTV je to první virové onemocnění, které psi dokázali odhalit. To by mohlo mít obrovský význam pro pandemii, protože psi-čichači by mohli pomoci rychle a efektivně vyšetřit virus nebo posoudit stav pacienta. A je toho víc, co psi mohou dělat - mnohem víc! Klikněte na následující galerii a zjistěte to.


I kočky koušou: ránu po kočičím kousnutí nechte raději prohlédnout lékařem

Kočky jsou mírumilovná zvířata, někdy však mohou překvapit. I obyčejný úlek někdy postačí k tomu, aby se kočka ohnala. Kočičí stisknutí na první dojem nemusí být bolestivé, je ale třeba dát pozor na ránu, kterou zuby vytvoří i hluboko v kůži. Na první pohled může i hlubší rána vypadat zcela nevinně. S třetinou poranění končí lidé až v nemocnici. Ránu je proto třeba rychle vyčistit.


Ultramódní kalhoty třikrát jinak: Frejová protěžuje eleganci, Štěpánková zvolila nevhodnou košili a Businské učaroval satén

Hned tři herečky, které brzy uvidíte v novém krimi seriálu Případ tanečnice, se objevily ve společnosti v modelech kalhot, které stojí za to blíže prozkoumat. Jste fanynkami elegantního střihu nebo kopete za klub trendy saténových nohavic?


Darování krve čekají změny. Nově bude muset každý dárce poskytnout i detaily o svém sexuálním životě

Darování krve čekají změny. Nově bude muset každý dárce poskytnout i detaily o svém sexuálním životě. Dříve byli homosexuální muži v České republice vyloučeni z dárcovství krve, což byla politika, která platila po mnoho let kvůli historickým obavám z přenosu HIV/AIDS. Nedávný pokrok v lékařském testování a lepší pochopení rizikových faktorů však vedly k přehodnocení této politiky.


Hvězda ‘Euphoria’, Barbie Ferreira, se objevuje nepoznatelná po ztrátě váhy

Barbie Ferreira se objevila na svém Instagramovém profilu v pondělí (15), aby sdílela několik snímků své nové postavy po ztrátě váhy. The post Hvězda ‘Euphoria’, Barbie Ferreira, se objevuje nepoznatelná po ztrátě váhy appeared first on Instafamosos.


Marie (42): Celá vesnice pomlouvá moji dceru. Ale já myslím, že mládí má právo na trochu zábavy

Marii se moc nelíbí, že vesnické drbny pomlouvají její dceru. Ta se ráda baví a poznává nové lidí. Marie si myslí, že jim do toho nic není, jenže život na vesnici se řídí svéráznými pravidly.


Muži těchto znamení se bojí zamilovat. Zjistěte, která znamení mají podle hvězd strach z lásky

Najít skutečnou lásku je pro zrozence v této trojici znamení obzvláště těžké, bojí se totiž projevit opravdové city. Mají strach, že ten, do koho se zamilují, je zklame, ublíží jim a zlomí jim srdce. Která tři znamení mají v hledání protějšku potíže s důvěrou?


Umění sladit ložní povlečení s ročním obdobím

Ve světě interiérového designu není povlečení pouze funkčním prvkem ložnice, ale skutečným nástrojem osobního vyjádření a stylu. Jak se mění roční období, mění se barvy, atmosféra a dokonce i naše emoce, takže výběr správného ložního prádla je základem pro vytvoření pohodlného a přívětivého prostředí.


Historické postavy označované za blázny, které měly celou dobu pravdu

Mnoho věcí, které dnes považujeme za samozřejmost a které nám samozřejmě zlepšují život, se neujalo tak snadno, jak byste si možná mysleli. Pro lidi může být obtížné přijmout nové myšlenky, i když by jejich přijetí bylo v jejich nejlepším zájmu. Jednotlivci v historii skutečně pochybovali o všem, od penicilinu po letadla, aby se pak ukázalo, že se mimořádně mýlili, když koncepty, kterým se vysmívali, změnily svět. Ačkoli je skvělé, že lidé obvykle přicházejí na chuť úžasným myšlenkám, může to být velmi frustrující proces pro ty myslitele a vynálezce, kteří nechápou, proč svět o jejich pomoc nestojí. V některých případech se tito hrdinové lidstva ani nemohli udržet dost dlouho na to, aby se dočkali ocenění své práce. My je však rozhodně můžeme ocenit nyní. Přečtěte si o osobnostech napříč historií, které měly celou dobu pravdu.