GABRIELA (62): MANžEL LETOS OSLAVIL Už SEDMé KULATINY. PřESTO Má POřáD JEDNOU TýDNě CHUť NA MILOVáNí

Gabriela cítí, že už má svůj věk. Kombinace psychicky náročného zaměstnání a práce doma ji zmáhá. Večer se těší až si lehne u televize nebo v posteli s knížkou a pak se dobře vyspí. Manžel Vladan je o osm let starší a je stále při chuti. Ke Gabrielině nelibosti.

Před lety jsem si myslela, že když mi bude přes šedesát, budeme s Vladanem jako dlouholetí spolubydlící. Ale sex, který mi je v současné době na obtíž, už mě nebude strašit.

Břetislav (75): Přepsal jsem dům na vnuka, teď mě jeho žena posílá do domova důchodců. Asi by byla radši, kdyby bylo po mně

Necítím se atraktivní a nemám na sex chuť

Jenže Vladan to má rád. Nechápu ho. Při pohledu do zrcadla se sama sobě nelíbím. Prsa mám jako kokršpaněl, zemská přitažlivost je hodně znát. Jsem při těle a všude mám celulitidu. Břicho velké a nohy silné. Ani Vladan už není mladý pružný kluk. Sice je štíhlý, ale pořádně seschlý. Nemá žádné svaly a je jako kost a kůže.

Je na nás komický pohled. Prostě stará těla, která celý život sloužila. Moje darovalo dva životy a jsem mu za to vděčná. Moc jsme se o sebe s manželem nestarali a stárnuli přirozeně, takže nemám potřebu se někde svlékat, radši chodím hezky oblečená. Maximálně na zahradě v jednodílných plavkách. Ale co vysloveně nesnáším, je, když mi Vladan leze do koupelny. Nechci před ním být nahá. Necítím se přitažlivá.

Jana (62): Na stará kolena jsem se rozhodla studovat. Manžel to nechápe, ale já si lepší důchod neumím představit

Manžel má pořád jednou týdně na sex chuť

Proto bych uvítala, kdybychom kapitolu s názvem sex uzavřeli. V našich letech můžeme být spokojení i bez něj. Zatím jsem o tom s Vladanem nemluvila, ale budu muset. Vladan má totiž jednou týdně choutky a v našem věku si u toho připadám spíše trapně. Ano, vzrušuje mě to, ale nejsme už pružní a náš akt lásky je adekvátní věku. Takže pomalý, s omezením hybnosti a neestetický.

Úplně by mi stačilo, kdybychom si vedle sebe lehli a dívali se na televizi. Neztratit blízkost, ale dál to nehrotit. Například minulý rok jsem byla měsíc v lázních a musím říct, že jsem si perfektně odpočinula a vůbec mi sex nechyběl. Po příjezdu domů jsem necítila potřebu se pomilovat, ale na Vladanovi bylo vidět, že se nemůže dočkat večera. Když čtu na internetu, jak málo mladí lidé souloží a jak nízkou potřebu sexu mají, děsí mě to.

Věra (64): Těšila jsem se na klidný důchod. Místo toho mi rozvedená dcera stále dává děti na hlídání

Starý dědek má víc sexu než mladí

Když si vzpomenu, co vše jsme s manželem zažili. Sice jsme nikam nemohli cestovat, ale tělesné radovánky jsme si uměli užít. Dlouho mě to bavilo a neměla jsem to v hlavě nastavené jako dnes. Neumím si představit, že by mi bylo okolo třiceti let a neměla bych potřebu sexu. Chápu, že naše generace neměla takové možnosti zábavy jako dnešní mladí, ale vzhledem k tomu, že sex je pudová záležitost, měl by být pud silnější.

Ale to se neděje. Vidím to na vnoučatech. Neustále s mobilem v ruce nebo na počítači. Skoro nikam nechodí, vystačí si s komunikací při on-line hrách a jsou neustále unavená. Tak si tak kladu otázku, co se za těch pár generací změnilo, že mladí nemají o sex zájem, přitom ten můj starý by pořád ještě souložil. Kolikrát ho musím odehnat slovy: "Dědku jeden, dej už mi pokoj!" Já osobně už si chci užívat klidného stáří a odhodit vše, co mi není příjemné.

Další příběhy ze života →

Světlana (62): Koupili jsme si na důchod malý domeček za městem, kousek od hřbitova, zdá se, že nás v domě bydlí víc

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na [email protected].

Související články

2024-07-09T15:20:53Z dg43tfdfdgfd