Trending:


Zmrzlina, semifreddo, sorbet: Víte, jaké jsou rozdíly mezi pochoutkami z mrazáku?

Kopečková, točená, semifreddo, sorbet, granita – každá mražená dobrota má své jméno. Provedeme vás zmrzlinovými termíny, vysvětlíme, co se skrývá za slovy, a vše doprovodíme recepty, abyste si ledové pochoutky mohli udělat i doma. A také si řekneme, jak je kvalita sladkých mražených výrobků definována českými zákony.


Co na ovocné knedlíky, čím je polít a posypat? Vedle klasiky cukru, másla a tvarohu zkuste třeba ořechy nebo strouhanku

K dokonalým knedlíkům se dopracujete nejen správným těstem a náplní, ale i výběrem posypky. Posypky dokážou z ovocných knedlíků připravit pokaždé jiný zážitek. Existuje jich nespočet: od klasického tvarohu a mletého máku až po originální kombinace se strouhaným perníkem, ořechy nebo vanilkovým krémem.


Týdenní horoskop: Ryby čeká romantická dovolená, Panny odhalí tajemství

Týdenní horoskop přináší astrologický výhled na další prázdninový týden. Přečtěte si váš horoskop a zjistěte, co vám hvězdy přichystaly na období od 22. do 28. července 2024. Na co se mohou těšit zrozenci jednotlivých znamení zvěrokruhu? Dozvíte se, jak se vám bude dařit nejen v práci, ale i ve vztazích.


Nenáročné cukety také občas potrápí nepříjemnosti. Proč cuketám zahnívají špičky a jak řešit padlí na listech

O cuketách se často říká, že je dokáže vypěstovat úplně každý. To je pravda, jedná se o naprosto nenáročné rostliny, které většinou plodí jednu cuketu za druhou. Ale i ony někdy stávkují, nechtějí plodit, občas je trápí padlí na listech anebo jim zahnívají špičky plodů. Proč se to stává a jak proti neduhům cuket zakročit?


Tiplice doplácejí na svou podobnost s komáry. Přitom opylují rostliny, jen při přemnožení jsou hrozbou pro trávníky

Pro člověka v podstatě neškodné tiplice na první pohled vypadají jako pořádně přerostlí komáři. Proto většina lidí, jakmile tiplici ve své blízkosti spatří, okamžitě popadá plácačku na hmyz a nebohou tiplici zneškodní. Přitom na rozdíl od hbitého a rychlého komára je tiplice spíše nemotorná a málokdy se stane, že před hrozbou dlaně nebo plácačky uletí.


Je čas dát džínám sbohem. Tyto typy kalhot jsou trendem léta 2024

Ačkoliv jsou džíny nadčasové, v horkých letních dnech se moc dobře nosit nedají. Proč tedy nezkusit něco jiného? Trendem letního dámského šatníku jsou tyto tři typy kalhot, které jsou pohodlné, stylové a ideální do teplého počasí. Přečtěte si, jaké kalhoty dominují letošní sezóně a proč byste je měly mít i vy ve svém šatníku.


Provokatérka Agáta Hanychová: Své ženské křivky dala na obdiv v rouše Evině

Agáta Hanychová (39) tráví se svým manželem Mirkem Dopitou romantickou dovolenou na Bali, kde poznávají krásy ostrova a vychutnávají si každou společnou chvíli všemi doušky. Fanouškům se pravidelně chlubí s momentkami z každého dne.


Otestovali jsme jídlo v letadle Eurowings: Příjemně překvapil pikantní curry wurst za 199 Kč i křupavé hranolky za 149 Kč

Plánujete se na dovolenou dostat letadlem a cestujete se společností Eurowings? Pokud letíte v době oběda nebo večeře a nestihli jste si žádné jídlo na cestu zabalit, možná přijde vhod jídlo v letadle. Otestovali jsme, jak chutná, kolik stojí a jestli se za tu cenu vyplatí.


Chovejte se na výletě v Dánsku ekologicky a dostanete drink zdarma

Turisty vítá jako každý rok i Dánsko. Ty ukázněné navíc i letos štědře pohostí. Je libo drink či vegetariánské menu? Program má podpořit hlavně šetrné chování k přírodě. Myslete proto více ekologicky, místo auta vezměte na cestu do města kolo, třiďte a sbírejte odpadky a Kodaň se vám za to odmění. V přístavech či městských parcích se chovejte vždy ukázněně.


Roman (58): Moje kočka mi olizovala stále stejné místo na hrudi. Tím mi nejspíš zachránila život

Roman zůstal po smrti manželky sám. Obklopil se zvířaty, chodil do práce a snažil se pomáhat dceři při stavbě domu. Moc neodpočíval a často se přepínal. Každý večer si lehl na gauč a koukal na televizi. Při tomto rituálu mu jeho kočka pokaždé lehla na hruď a olizovala ho. Později se ukázalo, že mu tím zachránila život.


Letní pasti: Co s tělem udělá zmrzlina, co pivo a za jak dlouho vychodíte smažák

Pro ty, kdo se snaží v létě zbytečně nepřibrat, je stravování během letní dovolené velké téma. U stánků s rychlým občerstvením, kterých je ve všech turistických centrech i na koupalištích spousta, se totiž na dietáře příliš nemyslí. Nutriční terapeutka Karolína Beranová poradila pár tipů, jak v létě neztloustnout a jak lákadlům z rychlých občerstvení odolat.


Drobné změny, které vám pomohou k vědomnějšímu stravování

V dnešní uspěchané době je snadné spadnout do každodenní rutiny, kdy jíme za pochodu a jen to, co nám zrovna přijde pod ruku. Prvním krokem k lepšímu vztahu k tělu je ho pochopit. Možná je cesta ke zdraví nakonec jednodušší, než se může zdát?


Lahodné veganské alternativy oblíbených ingrediencí

Důvodů, proč se stravovat vegansky, je celá řada. Možná to děláte z důvodu ochrany práv zvířat a nechcete požívat ani používat žádné vedlejší živočišné produkty. Možná je to z ekologických důvodů a snažíte se snížit spotřebu masa, abyste pomohli planetě. Možná se jen snažíte být o něco zdravější a jíst jen o pár hamburgerů méně a o pár houbových burgerů více. Ať už je důvod jakýkoli, pokud jste ve veganské stravě nováčkem, bude to možná vyžadovat trochu více plánování při jídle, než si na to zvyknete - tedy pokud nechcete jíst pořád jen obyčejné saláty. Veganský životní styl a recepty v posledních letech získávají na popularitě a výrobky, jako jsou alternativy masa a vše na bázi kokosu, prudce stoupají. Zatímco dříve si mnozí mysleli, že veganské možnosti se omezují na kousky ledového salátu, pečenou zeleninu nebo suché rýžové nudle, restaurace po celém světě experimentují s novými způsoby přípravy starých jídel bez jakýchkoli vedlejších živočišných produktů, což může být inspirací pro vaše vlastní vaření. Ale i přes tento boom veganských pochoutek je pro mnoho lidí, kteří veganskou kuchyni neznají, obtížné sehnat recepty, které by neobsahovaly ingredience, které už nemohou (nebo se snaží nejíst). A upřímně řečeno, někdy si prostě chcete udělat várku sušenek, aniž byste museli prohledávat šest webových stránek, než najdete recept, který vás zaujme. Nebojte se. Existuje spousta alternativ pro některé z nejzákladnějších ingrediencí, které vám umožní udělat z vašich oblíbených receptů veganské pokrmy, na které můžete být hrdí, protože víte, že zároveň pomáháte zvířatům, životnímu prostředí i svému tělu. Ať už se chystáte k úplnému veganskému životnímu stylu, nebo se jej pouze snažíte zařadit do svého kuchařského arzenálu, existuje spousta jedinečných možností, které lze nahradit veganskými alternativami. Klikněte na tuto galerii a prohlédněte si nejlepší veganské alternativy oblíbených ingrediencí do receptů.


Výklad karet na druhou polovinu července: Tři karty ukazují, že dveře, které byly dříve zamčené, se nyní otevírají

Zajímá vás, jaký výklad nám v redakci udělala známá kartářka Jana Rubešová? Léto přináší mnoho příležitostí a s tím je spojený i význam některých vyložených karet. Můžeme vám říci, že nás čeká mnoho pozitivních vibrací.


Škvoři v zahradě: vypadají hrozivě, zbavit se jich ale nechcete

Škvoři jsou broučci, kteří už od pohledu vypadají nebezpečně: jejich tělíčko je totiž zakončeno klíšťkovitými štěty. Tento hmyz má protáhlé tělo, které může být dlouhé asi 1,5 cm. Má hnědou až černou barvu a dokonce dva páry křídel, které ale používá minimálně. I když vypadá hrozivě, pro člověka hrozbou nejsou. A v zahradě příliš neškodí. Mohou sice způsobit škody na listech, ale ty nejsou ve velkém měřítku. Ve skutečnosti vám mohou spíše...


Video: 57letá modelka slaví úspěch v bikinách

Dr. Nina Cash, 57 let, z Kalifornie, se stala jednou ze sedmi vítězek představených v květnovém vydání k 60. výročí časopisu Sports Illustrated v roce 2024. The post Video: 57letá modelka slaví úspěch v bikinách appeared first on Instafamosos.


Zbavte se octomilek za jednu noc: Klíčem k úspěchu je jablečný ocet a staré rukavice

Zbavte se octomilek za jednu noc: Klíčem k úspěchu je jablečný ocet a staré rukavice. Octové mušky představují nepříjemného nepřítele snad v každé domácnosti. Nejvíce se objevují v jarních a podzimních měsících, ale jakmile jim k tomu dáte příčinu, máte je doma doslova hned. Milují přezrálé či nahnilé ovoce a pochutnají si i na vylité šťávě či na zbytcích ponechaných ve sklenici. Pokud se však objeví, bývá velmi složité se jich zbavit....


Jak správně založit skalku

Pokud právě spekulujete nad rozhodnutím, zda si pořídit na váš nevyužitý roh v zahradě skalku, jste na správném místě. Není to ani moc náročné, postačí vám k tomu malý kousek mírného svahu. Skalku pak můžete využít k více účelům. Pěstovat na ní nemusíte jen okrasné květiny, přijít vhod vám mohou i užitečné byliny nebo trvanlivá zelenina.


Detekce COVID-19, rakoviny a dalších úžasných schopností psů

Psi jsou opravdu úžasná zvířata. Po tisíciletí je máme jako domácí mazlíčky z mnoha dobrých důvodů. Pravdou je, že psi jsou mnohem víc než jen naši nejlepší přátelé; jsou to opravdu výjimečná zvířata s neuvěřitelnými vlastnostmi, o kterých se mnohým z nás ani nezdá. Věděli jste například, že psi jsou dnes schopni detekovat COVID-19? Speciálně vycvičení psi zřejmě dokáží detekovat COVID-19 v lidském potu. Studie trénovala šest psů po dobu jednoho měsíce pomocí vzorků potu a poté testovala, zda psi dokážou rozlišit nemocné a zdravé pacienty. Výsledky bylo možné zjistit během jedné desetiny sekundy! Podle televize CTV je to první virové onemocnění, které psi dokázali odhalit. To by mohlo mít obrovský význam pro pandemii, protože psi-čichači by mohli pomoci rychle a efektivně vyšetřit virus nebo posoudit stav pacienta. A je toho víc, co psi mohou dělat - mnohem víc! Klikněte na následující galerii a zjistěte to.


Věk je jenom číslo? Daniela Peštová prozradila, jak pohlíží na stárnutí!

Daniela Peštová a Paľo Habera tvoří jeden z nehvězdnějších párů československého šoubyznysu. České topmodelce bude na podzim 54 let a stále se chce líbit. Má ale jasně nastavené hranice, co je pro to ochotna udělat.


Nejčastější mýty o kočkách

Všichni jsme ve filmech viděli, jak kočky pijí mléko, a slyšeli jsme o těchto zvířatech některé pochybné domněnky, například že "všechny kočky se bojí vody". Co je na tom ale pravdy? Mnoho lidí těmto mylným představám stále věří, ale je na čase uvést věci na pravou míru a zastat se našich kočičích přátel! V této galerii se podíváme na nejčastější mýty o kočkách a vyvrátíme je. Pořádně si tento článek přečtěte a věřte, že už se na kočky nikdy nebudete dívat stejně.


Nejkrásnější česká mikáda: Březinová překvapila délkou a odstínem, Zea umí wet look i vlny a hvězda Adikts oslňuje foukanou

Nejen známé Češky zjevně milují trendy účes roku, mikádo. A s nadšením jej nosí v mnoha okouzlujících podobách. Vyžívají se ve vyfoukaném bobu, sexy vlnité verzi i mikromikádu s wet efektem. Která varianta se nejvíce líbí vám?


Hvězda ‘Euphoria’, Barbie Ferreira, se objevuje nepoznatelná po ztrátě váhy

Barbie Ferreira se objevila na svém Instagramovém profilu v pondělí (15), aby sdílela několik snímků své nové postavy po ztrátě váhy. The post Hvězda ‘Euphoria’, Barbie Ferreira, se objevuje nepoznatelná po ztrátě váhy appeared first on Instafamosos.


Bylinkové brambory s krkovičkou z jednoho pekáčku: Rychlý a snadný oběd provoní slanina i čerstvé bylinky

Bylinkové brambory s krkovičkou z jednoho pekáčku se hodí, když chceme připravit výborný oběd, který nám nedá spoustu práce. Díky různým bylinkám má řadu variant. Když pekáček nachystáme den předem, bude lepší.


Časté zdravotní problémy psů a koček

Povinnosti spojené s pořízením si psa nebo kočky všichni známe. Kromě toho, že je musíte udržovat v bezpečí, spokojené a nakrmené a poskytovat jim dostatek pohybu, je třeba dbát i o jejich zdraví. To znamená investovat čas a peníze do blaha vašeho zvířete a zajít s ním k veterináři, když je to nutné. Je proto důležité rozpoznat, kdy se váš chlupatý přítel cítí špatně nebo něco není úplně v pořádku. Měli byste umět rozpoznat některé neduhy, které mohou psy a kočky postihnout. Víte, jaké jsou nejčastější zdravotní potíže psů a koček? Klikněte na tuto galerii a dozvíte se více o tom, jak pečovat o zdraví svého domácího mazlíčka.


"Miluji svého nejlepšího kamaráda, fyzicky však nejsem schopna se k němu přiblížit," svěřila se paní Anna

Život člověka je plný zvláštností a situací, které často nechápeme, přejeme si je změnit a které jsou přesně takové, jaké být mají. To je pravidlem také na poli lásky. Láska sama o sobě je jednoduchá, ale složitou ji činíme jen my sami. Bohužel na ni často nejsme schopni vyzrát, ať se snažíme sebevíc.


Kosatce přestávají po odkvětu působit esteticky. Je třeba se o ně postarat a následně připravit na zimu

Kosatce jsou nádherné rostliny se skutečně jedinečnými květy. Zavděčíme se jim výběrem vhodného stanoviště – slunného s propustnou půdou a pravidelnou mírnou zálivkou. Následně se za odměnu můžeme kochat překrásnými květy. Co ale s rostlinou po odkvětu?


Inspirativní styl 80+ britské ikony Mary Berry: Milovnice sak dodržuje několik zásad a patří mezi nejlépe oblékané lidi světa

Tahle dáma s vytříbeným vkusem se jmenuje Mary Berry (89) a v Británii je právem uznávanou módní ikonou srovnatelnou klidně s princeznou z Walesu Kate Middleton (42). Aby ne, její dokonalý styl nelze přehlédnout i mimo televizní záběry, dovede tak být tou nejlepší inspirací nejen pro ženy podobného věku. A to jí táhne už na devadesát.


Bydlení pro seniory: Jak zajistit pohodlný a bezpečný domov

S narůstajícím počtem stárnoucí populace se otázka vhodného bydlení pro seniory stává stále důležitější. Zajištění pohodlného a bezpečného domova je klíčové pro kvalitu života starších lidí. Tento článek zkoumá, jak vytvořit ideální bydlení pro seniory, včetně úprav interiéru, bezpečnostních opatření a dostupných služeb.


Jak vyrobit zakysanou smetanu? Vyzkoušejte ji z domácího mléka i kupované smetany

Udělat si vlastní zakysanou smetanu není vskutku nic náročného. Je však třeba počítat s tím, že smetana musí 24 hodin stát v teple. Během této doby totiž pracují bakterie mléčného kvašení. Jak tedy postupovat při výrobě?


Sklízíte cukety a hledáte rychlé recepty, které stihnete za půl hodiny? Tady jsou

Cuketové recepty jsou vděčné. Křehká zelenina je natolik variabilní, že ji můžeme použít a kombinovat téměř s každou surovinou na jídlo jemné, pikantní i sladké. Abychom netrávili mnoho času v kuchyni při pěkném počasí, hledáme rychlé recepty - rodinu potřebujeme nasytit pestře, ale zároveň jednoduše a co nejrychleji.


Proč tato místa v Česku děti tak milují? Najdete zde spoustu aktivit, nejlepší koupání i dětské atrakce

Máte v úmyslu strávit dovolenou nebo prodloužený víkend v České republice a hledáte ubytování i zábavu pro celou rodinu? Dali jsme dohromady pár tipů na místa, kde by se vám mohlo líbit. Nechybí tu dobré ubytování, koupání, adrenalinové sporty i možnost užít si výlety do okolní přírody.


Muži těchto znamení se bojí zamilovat. Zjistěte, která znamení mají podle hvězd strach z lásky

Najít skutečnou lásku je pro zrozence v této trojici znamení obzvláště těžké, bojí se totiž projevit opravdové city. Mají strach, že ten, do koho se zamilují, je zklame, ublíží jim a zlomí jim srdce. Která tři znamení mají v hledání protějšku potíže s důvěrou?


Jak se vyrábí černý česnek?

Černý česnek je pochoutka, která vzniká procesem fermentace z běžného bílého česneku. Tento proces přeměňuje jeho ostrou chuť a štiplavé aroma na jemnou, nasládlou chuť s tóny sušeného ovoce, karamelu, balsamica a čokolády. Černý česnek je nejen delikatesou, ale také potravinou s mnoha zdravotními přínosy.


Jak připravit tu nejjemnější rybu: Vsaďte na solnou krustu

Pečení v soli je tradiční a velmi šetrná technika, díky které zůstane rybí maso krásně křehké a šťavnaté. Solná krusta totiž vytvoří vlastní minitroubu, která dokonale těsní, nepustí žádnou páru ven a zabrání, aby se surovina uvnitř rychle vysušila. Zároveň zpomalí přenos žáru a zajistí, že se uvnitř všechno peče rovnoměrně. Výsledkem je ta nejjemější ryba, kterou jste kdy ochutnali. Jak tedy na to?


Ultramódní kalhoty třikrát jinak: Frejová protěžuje eleganci, Štěpánková zvolila nevhodnou košili a Businské učaroval satén

Hned tři herečky, které brzy uvidíte v novém krimi seriálu Případ tanečnice, se objevily ve společnosti v modelech kalhot, které stojí za to blíže prozkoumat. Jste fanynkami elegantního střihu nebo kopete za klub trendy saténových nohavic?


Zhubněte snadno a rychle: Jednoduché kroky k vysněné váze zvládnete hravě i vy

Dosažení vysněné hmotnosti může často vypadat jako náročný úkol, můžeme vás však ujistit, že se správným přístupem se to povede. Je ale potřeba volit takové kroky, které kromě redukce hmotnosti budou trvalé. Jaké kroky to jsou?


Rychlý letní oběd: Zapečený toast s květákem

Skvělá volba pro rychlou a chutnou večeři či svačinu. Kombinace křupavé slaniny, jemného květáku a krémové smetanové omáčky s hořčicí a goudou tvoří neodolatelnou chuťovou kombinaci.


Letní nezbytnost jménem smažené bramborové hranolky: Znáte jejich příběh?

Hranolky. Světový fenomén v úpravě obyčejných brambor, bez kterých si léto u vody ani neumíme představit. Přiznejte se, že si je alespoň na pláži někdy dáte!


Velká věštba na srpen pro Blížence: Nezastavíte se a půjdete z extrému do extrému

Co čeká Blížence v osmém měsíci roku 2024? Na co by si měli dát pozor, čeho se vyvarovat a co by neměli promeškat? A jaký rituál jim pomůže přivolat lásku vysněného člověka? Přečtěte si předpověď na srpen, kterou pro Blížence z tarotových a mariášových karet vyčetla slavná kartářka Helen Stanku.


Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Přišlo to období v roce, kdy venku umíráme nesnesitelným horkem, ale jakmile dorazíme do kanceláře, po zádech nám projíždí mráz způsobený klimatizací. Nejen, že je nám za pracovním stolem nepříjemné chladno, ale teplotní rozdíl může velmi rychle vést k různým onemocněním. Proto pro vás máme několik tipů na outfity, které jsou pro tyto příležitosti jako dělané. Venku nebudete umírat horkem a v kanceláři vám bude příjemně.


Historické postavy označované za blázny, které měly celou dobu pravdu

Mnoho věcí, které dnes považujeme za samozřejmost a které nám samozřejmě zlepšují život, se neujalo tak snadno, jak byste si možná mysleli. Pro lidi může být obtížné přijmout nové myšlenky, i když by jejich přijetí bylo v jejich nejlepším zájmu. Jednotlivci v historii skutečně pochybovali o všem, od penicilinu po letadla, aby se pak ukázalo, že se mimořádně mýlili, když koncepty, kterým se vysmívali, změnily svět. Ačkoli je skvělé, že lidé obvykle přicházejí na chuť úžasným myšlenkám, může to být velmi frustrující proces pro ty myslitele a vynálezce, kteří nechápou, proč svět o jejich pomoc nestojí. V některých případech se tito hrdinové lidstva ani nemohli udržet dost dlouho na to, aby se dočkali ocenění své práce. My je však rozhodně můžeme ocenit nyní. Přečtěte si o osobnostech napříč historií, které měly celou dobu pravdu.


V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

Ženy postupně odcházejí od enormně vysokých jehlových podpatků a čím dál více dávají přednost pohodlnějším a hlavně mnohem stylovějším lodičkám s kačenkovým podpatkem. I když bývá často opomíjena, tato obuv si už od poloviny minulého století drží své místo na seznamu módních nezbytností. Nosily ji tehdejší módní ikony, jako Audrey Hepburn nebo Marilyn Monroe. V létě 2024 vsaďte na tento decentní typ podpatku, který vyzařuje lehkost, nenucenou...


Které národy chodí nejvíce pěšky. Premianty byste rozhodně netipovali

Při jednom výzkumu zadali vědci skupině lidí se sedavým způsobem života úkol udělat 10 000 rychlejších kroků za den (měřeno na krokoměru). Jejich kondice se zlepšila stejně jako kondice skupiny lidí, kteří chodili na tradiční aerobní cvičení. Je jasné, že „obyčejná“ chůze našemu tělu prospívá. Chodíme dostatečně? A v jakých státech chodí lidé pěšky nejvíce? Asi se budete divit.


Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Určitě se vám někdy stalo, že ranní pohled do zrcadla doprovázel i lehký pocit zděšení, kdy jste spatřila svou oteklou tvář. Ať už je příčina jakákoliv, od alergie až po probdělou noc, rozhodně se nejedná o nic příjemného. Pokud vás takový problém trápí a vy nevíte, jak si s ním poradit, máme pro vás několik tipů, jak s oteklým obličejem zatočit.


Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Už od starověku byl rozmarýn ceněn nejen pro využití při vaření, ale také díky léčivým vlastnostem a významu. To samé se pak opakovalo v několika kulturách napříč historií.


Velký průvodce úplňky v roce 2025: Co vám přinesou tyto magické noci a jak ovlivní váš život

Je tu bouřlivý úplněk v Kozorohu, který nabádá postavit se čelem k povinnostem. Při té příležitosti je možná podívat se na to, jak to bude s těmito magickými noci v dalším roce. V roce 2025 nás čeká dvanáct úplňků, každý z nich s unikátní energií na naše životy. Každý úplněk nám nabízí jedinečnou příležitost k osobnímu růstu, introspekci a navázání hlubších vztahů s okolím. Přečtěte si, jak se na jednotlivé úplňky připravit, co od nich očekávat...


Darování krve čekají změny. Nově bude muset každý dárce poskytnout i detaily o svém sexuálním životě

Darování krve čekají změny. Nově bude muset každý dárce poskytnout i detaily o svém sexuálním životě. Dříve byli homosexuální muži v České republice vyloučeni z dárcovství krve, což byla politika, která platila po mnoho let kvůli historickým obavám z přenosu HIV/AIDS. Nedávný pokrok v lékařském testování a lepší pochopení rizikových faktorů však vedly k přehodnocení této politiky.


Knižní výběr nejen na léto: Mysleli jsme na milovníky detektivek i milostných příběhů

Na dovolené sáhnou po knížce i ti největší nečtenáři, a proto přicházíme s inspirací knih, které by vám mohly dělat společnost na cestách, ale i na zahrádce či koupališti.


I kočky koušou: ránu po kočičím kousnutí nechte raději prohlédnout lékařem

Kočky jsou mírumilovná zvířata, někdy však mohou překvapit. I obyčejný úlek někdy postačí k tomu, aby se kočka ohnala. Kočičí stisknutí na první dojem nemusí být bolestivé, je ale třeba dát pozor na ránu, kterou zuby vytvoří i hluboko v kůži. Na první pohled může i hlubší rána vypadat zcela nevinně. S třetinou poranění končí lidé až v nemocnici. Ránu je proto třeba rychle vyčistit.