NEJLEVNěJší ROUTER S WI-FI 6 KOUPíTE ZA 637 Kč. VYRáBí JEJ TP-LINK A SLIBUJE VELKý DOSAH

Wi-Fi router Mercusys MR60X obvykle stojí okolo devíti stovek, ale v Alze na něj tento týden mají pěknou slevu, kdy s kódem ALZADNY25 vyjde jen na 637...

Wi-Fi router Mercusys MR60X obvykle stojí okolo devíti stovek, ale v Alze na něj tento týden mají pěknou slevu, kdy s kódem ALZADNY25 vyjde jen na 637 Kč. Jde tak o nejdostupnější router s podporou Wi-Fi 6, který můžete v Česku koupit. Mercusys je stejně jako Tapo nebo Deco jednou ze značek TP-Linku, typicky však mívá levnější produkty než hlavní brand.

MR60X spadá do třídy AX1500, což znamená, že v pásmu 2,4 GHz nabídne propustnost až 300 Mb/s a v pásmu 5 GHz až 1200 Mb/s. Mercusys má netradiční design s šestiúhelníkovou základnou. Z ní pak trčí čtyři vysoké antény. Ty bohužel nejsou oddělitelné, zato však slibují vysoký zisk (5 dBi). Uživatelské recenze pak opravdu mluví o dobrém dosahu signálu.

Jak dobře vybrat router. Bez Wi-Fi 7 se zatím obejdete, ale pro rodinný dům zvažte mesh

Zařízení obsahuje tři konektory pro gigabitový ethernet, jeden WAN a dva LANy. Mercusys si rozumí s IPv6, WPA3, nabízí rodičovskou kontrolu a dovoluje vytvořit i síť pro hosty. Nastavuje se prostřednictvím webového rozhraní, případně také mobilní aplikace, obojí v češtině.

Vzhledem k ceně pochopitelně nenabízí USB pro připojení externích disků, nepodporuje technologii mesh, chybí také podpora VPN serverů. Oproti dražším modelům má též pomalejší bezdrátovou i drátovou síť. Pro méně náročné domácnosti ale MR60X bude dostačovat.

Přečtěte si také:

2024-07-10T08:03:56Z dg43tfdfdgfd