Lifestyle

Trending:


Zvenčí chaloupka na spadnutí, uvnitř pohádkový interiér

V zapomenuté ovocné farmě uprostřed britských Malvernských kopců stojí rustikální chata. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o ruinu, uvnitř na vás ale čeká překvapivý luxus.


Artyčok je krásná rostlina i zdravá zelenina. Jak ho pěstovat a zpracovat?

Artyčok je na první pohled krásná dekorativní rostlina, která vypadá jako bodlák. Ještě nerozvité květy artyčoku zeleninového a bělené řapíky artyčoku kardového jsou také lahodnou zeleninou příjemně nasládlé chuti s nezanedbatelnými pozitivními účinky na zdraví. Artyčoky jsou vhodné pro diabetiky a žlučníkáře, podporují trávení a chrání játra. V přírodě ho u nás nenajdete, a tak si ho musíte buď koupit, nebo vypěstovat.


Děti bez rodičů aneb Co se stane, když na dítě „nemáte čas“?

„Promiň, teď na tebe nemám čas!“ „S těmahle blbostma za mnou nechoď, na to teď nemám čas!“ „Ať ti to vysvětlí maminka, ta na tyhle věci má čas!“ Je to tak, čas je jakási magická veličina, které se rodičům zejména v posledních letech nějak záhadně nedostává. Přesto je pro zdravý rozvoj a dospívání dětí klíčová. Jak ale vypadají dnešní děti bez rodičů, které přesto nejsou sirotky?


Na nakažlivější subvarianty koronaviru omikron ukázalo 87 procent pozitivních vzorků

Na nakažlivější subvarianty koronaviru omikron ukázalo minulý týden vyšetření 87 procent pozitivních vzorků. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). Potvrzují to i podrobnější vyšetření sekvenací genomu viru, jejichž výsledky jsou zpožděné zhruba o dva týdny.


Hrad Houska skrývá tajemství. Brána do pekla děsila už Kelty. Může zde být stále

Tajemný hrad Houska má být údajnou branou do pekla, tudíž se řadí k hradům spíše děsivým. Brána do pekla je nyní zavřená, ale když nebyla, vylézaly tudy ven příšery, stvůry a zrůdy, které děsily kolemjdoucí, až se celkově lidé tomuto místu začali vyhýbat. Tvrzení o jámě do pekla pak podporuje i pověst ze 13. století, která říká, že král Otakar II. nabídl milost každému odsouzenému zločinci, který se uvolil nechat do jámy spustit, aby poté řekl,...


3 znamení zvěrokruhu, která se ničeho nebojí a vždy dosáhnou úspěchu. Patříte sem i vy?

Úspěch je třeba si vydřít a zasloužit, praví jedno známé pořekadlo. Je tedy k němu potřeba silná vůle. Která tři znamení zvěrokruhu ji mají v krvi a vždy vědí, kterým směrem se vydat, aby spočinula na nejvyšší příčce žebříčku úspěchu?


Peptidy nebo retinoidy? Zvolte krém, který vaší pleti skutečně sedne

Máte dojem, že pro viditelné omlazení pleti musíte podstoupit řadu náročných kosmetických „úprav“ nebo si alespoň občas nechat aplikovat injekční výplně? Kdepak. Pravidelná péče postavená na produktech obsahujících účinné aktivní látky může vzhled pleti skutečně výrazně změnit. Je však potřeba vědět, na které ingredience vsadit...


Ležet v posteli s partnerem může mít nečekané výhody pro spánek, zjistili vědci

Ani v hlubokém spánku není lidský mozek zcela izolovaný od okolí. Navíc, když v posteli nejste sami, může být rozptylován chrápáním, partnerovým převalováním či kradením přikrývky. Přes všechny tyto postelové nepříjemnosti však nový výzkum naznačil, že sdílení lůžka přináší lidem lepší pocity z nočního odpočinku.


Gigantické „japonské pyramidy“ jsou spojovány s terakotovou armádou. Vědci je zcela nechápou

Na jižním předměstí japonské Ósaky se nachází tisíce záhadných staveb, které dodnes fascinují historiky i fanoušky do nadpřirozena a konspiračních teorií.


Jak proměnit trávník se starým bazénem v zahradu plnou lučních květin?

Také si rádi prohlížíte fotografie rozkvetlých luk plných kopretin, zvonků a třeba růžových hlaviček jetele, ale doma, na vlastní zahradě, máte jen dokonale střižený trávník a uprostřed malou louži, které hrdě říkáte bazén? Já se s tím rozhodla skoncovat. Podívejte se na tu proměnu!


Anna (63): Syn udělal největší chybu svého života. Ale já ho v tom nechám, protože je vůl

Když se Annin syn chystal udělat velkou chybu, snažila se mu to rozmluvit. Jenže si nedal říct a s báječnou Markétou se rozvedl. Po několika měsících však Daniel prozřel a zjistil, že chce Markétu zpět. Obrátil se na Annu, aby mu s tím pomohla. Ta však váhá.


Vikinské ženy zcela odlišné od ostatních. Jiné Evropanky jim mohly jen závidět

Vikingové – skandinávští námořní piráti, kteří podnikali loupežné výpravy, ale i obchodníci a osadníci. Jak se žilo ženám po jejich boku a jaká byla jejich role? O tom vypovídají nejen archeologické nálezy ale i severské ságy.


Anna Falcká, nešťastná manželka Karla IV. Možná krále otrávila, tvrdí vědci

Manželství Karla IV. s Annou Falckou bylo geniálním politickým tahem. Anna byla česká a římská královna, jejímž prastrýcem byl bývalý český král Jindřich Korutanský. Karel IV. byl zdrcen smrtí své první manželky, Blanky z Valois. Chtěl začít budovat Prahu a měl obrovské plány, trůn však byl ohrožen. Potřeboval ženu a mužského potomka. Ženou se nakonec stala právě mladá, krásná a nezadaná Anna Falcká. A měla ještě jedno plus – zemřela velmi...


Richard (35): Dnes vím, že jsem si manželku vybral blbě. Miluji totiž její mladší sestru

Richard si před lety vybíral partnerku ze svou sester, které ho milovaly. Zvolil si okatou a živelnou Kláru. Dnes však své volby lituje. Už několik let ví, že ve skutečnosti miluje Mirku. Ona to cítí stejně. Richard teď má šanci všechno změnit. Bojí se však, co tomu řekne rodina.


Proč došlo k tragédii v Alpách? Glaciolog objasnil lavinu, po které jsou nezvěstní i Češi

Nedělní sesuv ledovce na hoře Marmolada v italských Alpách souvisí s vysokými teplotami, které tam byly naměřeny v posledních dnech, řekl glaciolog Zbyněk Engel z Univerzity Karlovy. Na vrcholu hory Marmolada, nejvyšší hoře Dolomit, bylo v sobotu naměřeno rekordních deset stupňů. Podle šéfa Tridentské provincie Maurizia Fugattiho si sesuv vyžádal sedm obětí, italská média uvádějí osm mrtvých. Nejméně jedna z obětí je podle médií z Čech. České...


Psi v létě: Co by měl správný páníček vědět?

Na psa v létě čeká mnoho nástrah. Je proto důležité, aby jeho majitel věděl, na co si dát pozor. Rozpálené chodníky, vleklé procházky, dlouhé aportování, nesprávné chlazení, koupání nebo stříhání a náhubky, to vše se může stát nebezpečným pro vašeho psa. V reportáži se dozvíte, čeho se vyvarovat.


10 trvalek, které vykvétají o prázdninách: Jak se o ně starat a prodloužit dobu kvetení?

Trvalky kvetoucí v plném létě, tedy asi od července do srpna, bývají obvykle vysoké, s bohatým květenstvím na konci olistěných stonků. Délka jejich kvetení hodně závisí na vrtkavosti přírody, tedy na počasí a výši dešťových srážek, ale i na naší péči.


Klára: Zamilovala jsem se do zadaného kolegy, udělám vše, aby byl můj

Snad nikdy v životě se mi žádný chlap nelíbil tak moc jako můj kolega Pavel. Jakmile nastoupil k nám do práce, nemohla jsem z něj spustit oči. Má to ale jeden háček – je zadaný. Vím, že budu asi za mrchu, ale jsem odhodlaná udělat vše pro to, abych jej od jeho přítelkyně odloudila.


Ekologický minidomek postavili za pár tisíc

Hledáte pro svou rodinu místo k odpočinku, ale zrovna není ten správný čas na velké utrácení? Stavba ekologického minidomku může být chytrým a snadným řešením.


Do života mladé maminky zasáhla vážná nemoc. S akutní leukémií bojuje přes dva roky

Před dvěma lety si Tereza Coufalová (28 let) z České Třebové vyslechla diagnózu akutní lymfoblastická leukémie. V té chvíli se mamince dnes šestileté Rozárky doslova zhroutil svět. Léčba tohoto nádorového onemocnění je zdlouhavá a náročná. Jaké jsou první příznaky, kterými o sobě dává nemoc vědět a jak je na tom Tereza dnes, po dvou a půl letech od zahájení léčby?


V sobotu přibylo nejvíce případů koronaviru o víkendu od počátku května

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 353 případů koronaviru, nejvíce o víkendu od počátku května. V mezitýdenním srovnání je to o polovinu více. Podezření na opakovanou nákazu přibližně na dvojnásobných 113. Počet hospitalizovaných s covidem-19 se vrátil pod 200, ve vážném stavu jich je sedm. Mírně začal růst zájem o očkování. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Závlahové mísy pod stromy poslouží celé zahradě. Můžete v nich pěstovat i letničky

Prostor pod korunou vzrostlých stromů většinou nebývá příliš vzhledný. Trávník tu moc neprosperuje, množí se tu nanejvýš mechy… Přitom je to místo, které je tolik důležité pro zdraví stromů.


Kolony na hranicích, vedro a narvané pláže. Jak v Chorvatsku uniknout davům?

Kilometrové kolony na hranicích a tropická vedra. V Chorvatsku definitivně začala sezóna. V Dalmácii se teplota vyšplhala až na 37 stupňů. Statisícové davy obsadily pláže. Přesto se dají v Chorvatsku najít místa, na kterých nikdo není. Náš reportér Patrik Kaizr je našel za vás.


Papež: Lidé musí s živočichy v moři počítat. Kvůli útoku žraloka nárok na storno nemají

Útok žraloka na člověka v egyptské Hurghadě vyvolal obavy nejen u českých turistů. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže se ale i s takovým rizikem při cestě k moři musí počítat. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že není důvod k panice. Češi, kteří se v letovisku nachází, ale nemají nárok na storno či odškodnění.


Květiny, které nepotřebují péči, dokážou krásně kvést. Vysaďte je na chalupu

Ano, najde se pár trvalek, které si na velké opečovávání nepotrpí a stále porostou a pokvetou na jednom záhonu. Ale i mezi letničkami nebo dvouletkami najdete druhy, které se o sebe dokážou postarat. Jen od nich nesmíte očekávat slepou poslušnost. Každý rok si vykvetou na jiném místě. Ale pokud vám jistá variabilita zahrady nevadí a dáte jim volnou ruku, můžete se každoročně těšit na báječné překvapení.


Libuše (60): Snacha mi odmítá půjčovat vnuka. Nechápu to, vždyť došlo jenom k jedné nehodě

Libuše má v životě jen syna Pavla. Ten si vzal za ženu Vandu, která Libuši nemá ráda. Když Vanda porodila Robíka, zdálo se, že se vody uklidní. Jenže jednou ho Libuše hlídala a dala mu angrešt, na který je alergický. O jeho alergii nikdo netušil, ale pro Vandu to byl důvod, proč Libuši už dál vnoučka nedávat.


Vydejte se s námi na nákupy v Karlových Varech: Zdejší butiky nadchnou každého milovníka módy

Společenská událost roku - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - je v plném proudu, a tak je možné, že na západ Čech plánujete vyrazit i vy. Ať už se do tohoto lázeňského města vydáte z jakéhokoliv důvodu, zdejší butiky byste rozhodně neměli minout. Pojďte se s námi projít karlovarskou kolonádou a zjistit, jaké módní značky tu na vás čekají.


Láska, zdraví, práce nebo peníze. V čem se nám bude v červenci dařit nejvíce?

Exkluzivní předpověď známé numeroložky na červenec 2022. Jak se nám bude dařit v lásce nebo v práci a jak nejlépe strávit dovolenou? Dozvíte se, na co si dát pozor v oblasti zdraví a jak získat peníze.


Lidé ve středověku měli překvapivě zdravé zuby. Čistili je rafinovaným způsobem

Před rokem 1800, kdy vědci začali dokazovat, že jsou to právě mikroorganismy, co způsobuje kazivost potravin, se toho o přenosu nemocí mnoho nevědělo. Teprve od té doby lidé začali plně chápat, jak obrovský je přínos hygieny při prevenci šíření choroboplodných zárodků. Tzv. patogenů.


8 nápadů na nejkrásnější domečky do dětského pokoje. Schováte do nich postel i psací stůl

Děti nejrůznější domky a domečky na hraní milují, zvláště ty, které jsou dostatečně velké, aby se do nich mohly schovat. Ale holčičky nepohrdnou ani domkem pro panenky a kluci zase garáží pro svá auta. Inspirujte se těmi nejkrásnějšími stavbami do dětských pokojíčků!


6 léčivých bylin, které je nejlepší nasbírat a nasušit v červenci

Léto láká ven k vodě a na výlety, ale fanynky a fandové lidové medicíny a léčivých rostlin míří do českých, moravských a slezských luhů a hájů na sběr bylin. Představujeme vám šest léčivek, které horký červenec nabízí ke sběru ve volné přírodě. A taky si připomeneme hlavní zásady, jak a kde bylinky správně sušit.


Alena Zárybnická: Užijte si dovolenou za každého počasí! Jinou radu vám dát nemohu

Meteoroložka, moderátorka a dnes i spisovatelka Alena Zárybnická byla hostem Press klubu Frekvence 1 s Honzou Dědkem. Spolu probrali její novou knihu Alpami na kole 2, jak se dostala k předpovědi počasí i jak se tento obor za 20 let změnil.


Uprostřed francouzského venkova koupili zámek, který ožil květinami

Francouzská malířka Claire Basler si před několika lety spolu s manželem Pierrem pořídila zámek Chateau de Beauvoir. Jeho 40 pokojů dlouhá desetiletí chátralo a oni se rozhodli staré zdi znovu oživit.


Na co se hodí moruše. Plody jsou sladké, chutné a výživné. Vaříme z nich povidla, můžeme je mrazit a sušit

Moruše patří mezi méně známé druhy ovoce, které se vyplatí pěstovat na zahradě. Jsou velmi chutné, šťavnaté a sladké. Skvěle chutnají nejen čerstvé, ale můžeme je také zavařovat, mrazit nebo sušit. Připravují se z nich marmelády a povidlí.


Posekaná tráva poslouží v kompostu i pod stromy. Připravte si z ní jíchu a zamulčujte keře

V posledních dnech se zdá, že slunce střídá déšť a tráva tak roste jako z vody. A s podobnými dny přichází ruku v ruce i potřeba sekání trávy. Alespoň na frekventovaných místech zahrady. Zacházet však s posekanou trávou jako s odpadem by byla velká škoda. Zkušení zahradníci to samozřejmě dobře znají, ale těm, kteří do tajů zahrad a zahrádkaření teprve pronikají, přinášíme pár dobrých rad.


Máte na zahradě škůdce? Pak jste si je tam pozvali sami, říká entomolog

Pařez po nemocném stromu, kout zahrady s křovinami a kopřivami, kompost, jezírko s pozvolnými břehy a vzrostlá tráva s květinovými záhony – nějak takto by se dal popsat ráj pro hmyz, který může na své zahradě vytvořit každý. Ale proč bychom ho tam vlastně měli chtít?


Exkluzivní předpověď známé numeroložky na celý červenec. Který týden bude nejlepší?

Pokud chcete, aby se váš život ubíral správným směrem, pak byste měli v červenci změnit mnoho věcí a nedovolit, aby vás něco nebo někdo zdržoval. Díky tomu se vám podaří vyřešit něco, v co jste již nedoufali, že se pohne z místa.


Právě teď je ideální čas na renovaci radiátoru: K dispozici je víc jak 20 000 odstínů!

Připravte se na topnou sezónu s předstihem! Do renovace radiátoru je ideální se pustit ještě dříve, než přijdou první chladné dny. Rezivé a odlupující se radiátory jsou totiž nejen nevzhledné, ale především ztrácejí svou plnou funkčnost. S barvami Balakryl navíc můžete topení sladit se zdí nebo domácími doplňky a vytvořit z něj ozdobu interiéru. Na výběr máte až […] The post Právě teď je ideální čas na renovaci radiátoru: K dispozici je víc jak...


Astrid (31): Dcera záhadně mizí z postýlky. Musím zjistit, proč v našem bytě řádí duch

Když se Astrid nastěhovala i s dcerou Janičkou ke svému novému partneru Filipovi, začaly se dít neobvyklé věci. Janička mizela z postýlky a dveře do jejího pokoje byly nevysvětlitelně zavřené. Astrid je přesvědčená, že to má na svědomí duch. Nutně potřebuje zjistit, co po nich chce.


„Jsem na mateřské a v práci nikoho nezajímám,“ říká mnoho žen, které jsou doma s dětmi. Patříte mezi ně?

Ženy dnes matkami nutně být nemusejí, ale chtějí. A pro svoje děti jsou ochotné strpět cokoli. Začíná to fyzickou bolestí a pokračuje únavou, každodenními výčitkami svědomí až k trvalému snížení společenského statusu a nízkému důchodu. Opravdu vyzrálá společnost by na to neměla hřešit, ale spíše hledat způsoby, jak matkám život zlepšit. Protože tím ve výsledku zlepší sebe. Proč je to v Česku stále tak těžké?


Na dovolenou autem? Experti radí, kdy je nejvhodnější vyrazit a jak předejít nehodám

Mnoho turistů volí jako dopravní prostředek pro cestu na dovolenou automobil. Dlouhé cesty však mohou být i zrádné. Podle expertů není radno podceňovat únavu ani přípravu. V jakou hodinu je nejlepší vyrazit?


Vrchol obří hory skrývá záhadnou pyramidu. Nic o ní nevíme, nedá se k ní dostat

Záhadná a magická, opředená legendami a tajemstvími, to je hora Kailás ve tvaru pyramidy. Pradávné posvátné místo buddhistů, hinduistů, džinhistů a jiných starých náboženství. Zatím ji nikdo nezdolal. Mnozí, kteří se o to pokusili, zaplatili životem.


Zelená proměna okolí Notre-Dame: Přibudou stromy, turisty ochladí zvláštní systém

Rekonstrukce se kromě vyhořelé katedrály dočká i ostrov, na kterém leží. Úpravy reagují i na změny klimatu.


Anna Fialová: Miluju humor, staré dobré filmy a Meryl Streep

Talentová divadelní a filmová herečka Anna Fialová se stala nejen ozdobou červencového vydání Elle, ale i červeného koberce. Při návštěvě Elle beauty lounge nám prozradila, jak to má momentálně s módou, kdo je pro ni inspirací a co jí na festivalu čeká.


Onkologické onemocnění je stále tabu, každý se ho bojí, říká Michaela Tůmová z organizace Hlas onkologických pacientů

„Hlas onkologických pacientů je deset pacientských a podpůrných organizací. Uskupili jsme se proto, že se snažíme pokrýt problémy onkologických pacientů od začátku do konce, od sdělení diagnózy přes léčbu samotnou a dosažení léčby, až po návrat do života,” představuje organizaci členka jejího výboru Michaela Tůmová, která byla ranním hostem na Rádiu ZET.


Zemědělskou budovu z roku 1800 přebudovali na dokonalý rodinný dům

Zřícenina staré zemědělské budovy byla natolik zdevastovaná, že z nich zůstaly jen obvodové zdi. Noví majitelé chtěli objekt přebudovat na rodinný dům, museli ale dbát na historii stavby a dodržovat požadavky památkářů.


Rakovinou bude trpět každý třetí, varuje onkoložka. Vysvětlila důvod i možnosti léčby

Rakovina už není takový strašák jako před 20 lety. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekla onkoložka Jana Prausová. Vděčit za to podle jejích slov můžeme medicíně, která za ta léta dosáhla nebývalých úspěchů. Přesto, pokud na sobě zaznamenáte neobvykle symptomy, je dobré vyhledat pomoc lékaře.


Bydlení v horách po celý rok? Právě to nabízí útulné 2+kk

Mladý manželský pár miluje hory, a to v každém ročním období, a tak si tu pořídili malý útulný byt. Přestože se jednalo o novostavbu, chtěli interiér přizpůsobit okolí, a tak tu nechybí stylové kusy nábytku i neotřelé doplňky. Při vstupu do bytu se ocitáme v chodbě s praktickou dlažbou. Interiér se nese v zemitých tónech, které skvěle podporuje nepřehlédnutelná […] The post Bydlení v horách po celý rok? Právě to nabízí útulné 2+kk appeared first...


Starověká skládačka z obřích kvádrů je větší záhadou než pyramidy. Nevíme proč

Po celém světě existují prastaré stavby, jejichž konstrukce je nám dosud neznámá, respektive nevíme, jak mohly být ve své době tak důmyslné stavby zbudovány. Pyramidami počínaje, přes Stonehenge, po nejrůznější chrámy vytvořené z obřích monolitických balvanů. Záhadné stavby se objevují po celém světě. Několik z nich se nalézá i v Peru. Navštivme společně pevnost Sacsayhuaman a další místa v okolí.


12 nápadů, jak může olej pomoct doma i v zahradě: Vyleští nábytek, uvolní zip, zažene komáry

Lahev rostlinného oleje, ať už olivového, slunečnicového, nebo řepkového, má doma asi každý. Olej se běžně používá při vaření a pečení. Víte, že nabízí i jiná zajímavá využití, zvláště, pokud už končí jeho životnost? Připravili jsme pro vás 12 nápadů, jak vám olej může pomoct v domácnosti i v zahradě.